PREVÁDZKA E-SHOPU BOLA UKONČENÁ

Vážení zákazníci,

ospravedlňujeme sa, ale prevádzka e-shopu bola ukončená. Objednávky už nie je možné vykonať.

Ďakujeme za pochopenie.
0komentárov

Vyberáte izbu pre vášho najmenšieho? Kúpte mu detský rastúci nábytok. Ušetríte peniaze aj čas

Rastúca postieľka aj rastúci písací stôl ušetria rodinné náklady aj čas na nutnú obmenu detského nábytku. Zariaďte potomkom zdravé a pohodlné sedenie, ale aj čo najpokojnejší spánok. Inšpirujte sa v ďalšom diele seriálu Babybyt.
Vydané: 11.05.2016 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 1751x

Zariaďovanie izby pre najmenších a neskôr väčšie deti je v tuzemských podmienkach práca na niekoľko etáp. Izba vašich potomkov totiž prechádza postupne v miestnosť pre predškoláka, školáka a prípadne ešte neskôr pre študenta. Výrazný zásah do rodinného rozpočtu kvôli obmenám interiéru vás minie, ak využijete "rastúci" nábytok. Usporíte tým aj nemálo svojho času.

Rastúca stolička má plynulé nastavenie hĺbky sedu

Typickým zástupcom rastúceho nábytku je detská pracovno-jedálenská stolička k stolu pre najmenších. Dnešné modely môžete zaobstarať už pre deti od 9 mesiacov veku. Majú plynulé nastavenie hĺbky sedu, aj možnosť zámeny sedadla a podnožky. Stolička z kvalitného tvrdého bukového dreva spoľahlivo drží záťaž až 100 kg záťaž a bez problémov vydrží aj niekoľko rokov užívania.

Detská izba s rastúcou postieľkou Noly 1 z e-shopu MT-nábytok.sk je ideálna pre úsporu peňazí i času.
Detská izba s rastúcou postieľkou Noly 1 z e-shopu MT-nábytok.sk je ideálna pre úsporu peňazí i času.

Navyknite svoje deti už od mala správnemu sedeniu na stoličke aj pri stole. Pracovné miesto pre školákov musí totiž spĺňať požiadavky na zdravý vývoj organizmu. Nesmie teda chýbať ergonomicky tvarovaná stolička pre deti a písací stôl, zodpovedajúci výške vášho dieťaťa. S postupom času váš školák veľmi ocení oveľa viac miesta na knihy, zošity a učebnice. Kúpte mu praktické police či zásuvky.

Odborníci odporúčajú meniť matrac zo zdravotných dôvodov každých 7 rokov.

V rastúcom nábytku bude vaše dieťa aj spokojne spať. Detské rastúce postieľky mávajú spravidla aj prebaľovací pultík a úložný systém na všetko potrebné pri starostlivosti o bábätko. Môžete vybrať zábranu aj nábytok rozložiť, takže získate detskú posteľ, písací stôl s kontajnerom, 2 police a tiež zásuvkovú komodu. Za necelých cca 425 Eur dostanete odolný a farebne stály nábytok, najčastejšie z lamina.

Detská rastúca postieľka s prebaľovacím pultíkom Noly 9 z e-shopu MT-nábytok.sk k starostlivosti od malého bábätka.
Detská rastúca postieľka s prebaľovacím pultíkom Noly 9 z e-shopu MT-nábytok.sk k starostlivosti od malého bábätka.

Väčšiu jednoduchú celodrevenú posteľ 160 x 70 cm s bezpečnostným zábradlím a roštom zaobstaráte zhruba do 35 Eur. Rastúcu posteľ môžete mať vrátane roštu takmer za 97 Eur, ale bez matraca. Podľa spracovania a použitého dreva siahnete do vrecka aj pre dvojnásobok. Matrac z polyuretánovej peny stojí najčastejšie len mierne cez 93 Eur.

Polohovateľnosť stola aj stoličky je jedným z najdôležitejších faktorov

Pred výberom matraca sa zamerajte na rošt. V obchodoch ho nájdete buď z pevných lamiel, alebo polohovateľný. Myslite na to, že príliš mäkká posteľ vašim najmenším škodí, nepodporuje správne postavenie stavcov a detská chrbtica je potom náchylnejšia k rastovým vadám. Dbajte na to, aby posteľ vďaka použitým materiálom zostala tiež dostatočne prevzdušnená.

Rastúci nábytok ponúkajú výrobcovia bežne pre vekové rozmedzie 4 až 18 rokov, často v štyroch farbách, červenej, zelenej, modrej a ružovej. Celý sortiment stoličiek, stolov a doplnkov tak môžete farebne zladiť s interiérom. Rastúce stoly majú tiež náklon pracovnej dosky, dôležitý pre zdravý posed. Pri sedení majú mať deti chodidlá na podlahe, nohy v kolenách v uhle 90°, a podporu bedier chrbtovou opierkou.

Rastúce stoly si vyberiete až z 16 farebných variantov, veľmi módna je biela.

Dobrú detskú stoličku vyberajte nielen podľa ceny, ale tiež podľa jej funkčnosti. Myslite na väčšie zaťaženie v budúcnosti, aj s rezervou počítajte najmenej so 100 kg. Kupujte stoličku s dostatočne vysokou opierkou, ktorú prispôsobíte výške dieťaťa. Našťastie už je všeobecne prijímaným štandardom výškové nastavenie takmer všetkých druhov stoličiek, nielen kancelárskych.

Rastúce stoly pre deti majú bežne polohovateľnú hornú dosku. Dieťa si ju môže nakloniť až do uhla 85°, písať do zošita a všetko mať v úrovni očí. Na kresliace potreby a učebnice dokúpte pár kontajnerov so zásuvkami či policami. Budú mať tak všetko pri ruke. Ideálna dĺžka stola v období začiatku školskej dochádzky je 150 cm, pričom výšku rastúcich písacích stolov nastavíte od 51 až do 78 cm.

Výška stolovej dosky? Asi 2 cm nad spustenými lakťami sediaceho dieťaťa

Podľa internetových diskusií rastúci nábytok hojne využíva rad domácností s deťmi. "Syn dostal rastúci stôl a stoličku už v troch rokoch. Teraz má 5 rokov, k tomu pribudla teraz 3-ročná slečna. Striedajú sa tam, kreslia, maľujú, modelujú a stôl aj stoličky zatiaľ prežili bez úhony. Takže vrelo ten nábytok všetkým odporúčam. Zatiaľ som im ale zakázala polohovať dosku," píše čitateľka Klára.

Do diskusie prispela aj čitateľka s prezývkou Elli: "Chcem sa podeliť o skúsenosti so stolmi, veľa ľudí tvrdí, že deťom patrí do izby jedine masív. Ja si myslím, že stôl z masívu musí byť po detskom používaní zničený, bude tam jednoducho vidieť každá ryha na pracovnej doske, takže mi lamino príde praktickejšie. Okrem toho ja masív rada nemám, tie suky v dreve sa mi proste nepáčia."

Pozrite sa na rôzne druhy rastúceho detského nábytku tiež na sieti Pinterest.

Ak máte doma predškoláka, vyberajte detský nábytok do detskej izby veľmi starostlivo. Jedná sa o zdravie vašich najmilších. Nezabudnite na veľmi dôležitú súčasť pracovného miesta, osvetlenie. Okrem centrálneho svietidla uprostred miestnosti kúpte priamo na stôl detskú stolnú lampu, ktorej svetlo z pohyblivého ramena dopadá na plochu stola pod uhlom 50°.

Zaobstarali ste svojim ratolestiam nový rastúci nábytok do detskej izby? Napíšte do komentára pod článkom, odkiaľ ste čerpali inšpiráciu a poraďte ostatným čitateľom.

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Pôvodnou profesiou som chovateľ, ale prišla príležitosť robiť novinárčinu a komunikáciu, a od tej doby sa živím písaním. V mojich článkoch nájdete vždy nejakú praktickú vychytávku do vašej domácnosti alebo užitočnú radu, aby sa vám lepšie bývalo a žilo.

Jiří Macík na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

K Veľkej noci patrí zelené obilie. Vysejte si živé sviatočné dekorácie. Zelená je symbol jari a nádeje

K Veľkej noci patrí zelené obilie. Vysejte si živé sviatočné dekorácie. Zelená je symbol jari a nádeje

Vydané: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 32x

Veľká noc sa blíži. Vypestujte si zelenú ozdobu stola i celého bytu, nechajte v miske, kvetináči či škrupinkách vyklíčiť semienka. K dispozicii je pšenica, jačmeň, žerucha, šošovica, mungo či hrach. Z nich si potom urobte koktail.

Celý článok
Kráľovnou korenia a takmer univerzálnym všeliekom je kurkuma. Máte ju tiež doma v kuchyni?

Kráľovnou korenia a takmer univerzálnym všeliekom je kurkuma. Máte ju tiež doma v kuchyni?

Vydané: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 49x

Doslova kráľovnou korenia je exotická kurkuma. Je súčasťou zmesi karí a nezaobíde sa bez nej žiadna orientálna kuchyňa. Ľudové liečiteľstvo ju využíva na veľa zdravotných neduhov. Prečítajte si, čo radia babky na zápaly či akné.

Celý článok
Kontinentálne postele vám zaručia komfortné spanie a ľahké vstávanie. Zvoľte si domov do spálne boxspringy

Kontinentálne postele vám zaručia komfortné spanie a ľahké vstávanie. Zvoľte si domov do spálne boxspringy

Vydané: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 57x

Spomeňte si, kedy ste sa naposledy naozaj luxusne vyspali. A teraz si predstavte, že by ste tak mohli tráviť každú noc. Super spanie ponúkajú kontinentálne postele, boxspringy. Výška a prepojenie vrstiev zaručujú skvelý odpočinok.

Celý článok