PREVÁDZKA E-SHOPU BOLA UKONČENÁ

Vážení zákazníci,

ospravedlňujeme sa, ale prevádzka e-shopu bola ukončená. Objednávky už nie je možné vykonať.

Ďakujeme za pochopenie.
0komentárov

Nechajte počas roka vašich najmenších vyvádzať predovšetkým vonku. 12 tipov pre herné prvky na záhradu

Hľadáte vonkajšiu zábavu pre deti? Potešte ich domácim ihriskom. Pre tie malé, ktoré nesmiete nechať bez dozoru, je ale bezpečnejší samostatný hrací prvok. Pri minimálnom priestore poteší aj hojdačka. Čítajte 29. diel Babybytu.
Vydané: 01.06.2016 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 1516x

Máte doma dieťa alebo deti, ktoré doslova sršia energiou? Nechajte ich sa neškodne vybiť na domácom ihrisku s najrôznejšími aktivitami a prvkami, ktoré ich zabavia aj na dlhú dobu. Aj keď sa stav a kvalita mnohých verejných ihrísk vďaka starostlivosti mnohých obcí výrazne zlepšili, predsa len je pre mnohých rodičov domáca herná zostava prijateľnejším riešením. Zaplňte tiež vašu záhradu detským smiechom a radosťou.

Zo stavebníc poskladáte mnoho herných kombinácií

Na trhu je mnoho stavebníc, z ktorých ihriská poskladáte. Niektorí otcovia ale nedajú dopustiť na svoj remeselný um a na mnohé záhrady sa tak "naroja" deti zo širokého okolia. Medzi najpopulárnejšie prvky už nepatrí len šmýkačka, prípadne hojdačka, ale aj povrazové rebríky či siete. Veľmi žiadané sú aj lezecké steny s úchytmi, prípadne trampolíny s ochrannou sieťou. Stavitelia využívajú aj zvyšky kmeňov stromov, obrovským hitom je v korune stromu postavený domček.

Lanové atrakcie sú pre deti tá najväčšia zábava. Doprajte im ich ešte tento rok. Foto: ©Depositphotos.com/serrnovik
Lanové atrakcie sú pre deti tá najväčšia zábava. Doprajte im ich ešte tento rok. Foto: ©Depositphotos.com/serrnovik

Máte pri dome kus voľného miesta na záhrade? Potešte malých neposedníkov domácim ihriskom ešte tento rok. Najskôr vyberte vhodné miesto, najlepšie trávnaté a na rovine, bez nebezpečných vetiev, stromov alebo iných prekážok. Priestor okolo zostavy nechajte voľný na vzdialenosť aspoň dva metre. Počítajte s tým, že podľa ročného obdobia si na dodávku tovaru počkáte najčastejšie okolo dvoch týždňov.

V obchodoch nájdete veľa atrakcií aj ich kombinácií, napríklad šmýkačky, hojdačky, najrôznejšie povrazové rebríky, mosty, horolezecké steny, prístrešky a doplnky, ako volant alebo kuchynku.

Zostaviť ihrisko vám môže firma, alebo sa do toho pustíte sami. Podľa veľkosti zostavy vám montáž zaberie pár hodín, víkend, ale aj niekoľko dní. Jednotlivé drevené diely bývajú rozmerovo upravené a ošetrené impregnáciou, doplnené spojovacími prvkami. Presne dodržujte montážny návod, ktorý vás s podrobnými nákresmi dovedie až ku kompletizácii detského snu.

V dnešnej dobe si nejaký herný prvok iste vyberiete. Či už ide o jednoduchú hojdačku za pár desiatok eur či o ihrisko za stovky. Najväčšiu obľubu majú zostavy so zaujímavým pomerom množstva atrakcií a ceny. Trebárs zostava s trojmetrovou šmýkačkou, lezeckou stenou s úchytmi, povrazovým rebríkom, volantom a ďalšími prvkami, vás vyjde približne 650 eur.

K veži so strieškou pridávajte ľubovoľné herné prvky podľa chuti

Dobrým tipom pre vás môže byť niektorá z herných zostáv Jungle Gym, Majú zvyčajne formu veže so strieškou, a k tejto základnej konštrukcii si pridáte rôzne herné prvky. Klasikou sú rôznofarebné šmýkačky z tvrdého plastu, na ktorých sa vyhrajú deti všetkého veku. Spríjemnite im to zabudovaním prípojky na vodu. Zážitky zo šmýkania sa zdvihnú aj o niekoľko levelov vyššie.

Základom je drevená veža a k nej sa pridávajú ďalšie prvky, v tomto prípade hojdačka. Foto: ©Depositphotos.com/iriana88w
Základom je drevená veža a k nej sa pridávajú ďalšie prvky, v tomto prípade hojdačka. Foto: ©Depositphotos.com/iriana88w

Medzi žiadané doplnkové moduly Jungle Gym patrí napríklad lávka s lanovým zábradlím, ktorou možno prepojiť dve veže. Na báze kelímkového telefónu fungujúce "hovoriace kvetiny" si obľúbite všetci. Medzi hernými modulmi nájdete aj povrazové rebríky k potrénovaniu obratnosti. Pri piknikových stoloch si deti pochutnajú na rýchlej desiate. Rôzne moduly ihrísk stoja od 330 do 1 200 eur.

Zostavy a niektoré herné prvky pre deti do záhrady:

  • pirátska loď, predajný stánok alebo parný vlak
  • stredoveký hrad, burácajúca parná lokomotíva
  • volant, ďalekohľad, periskop alebo telefón
  • výťah na hračky, prídavné rebríkové stupačky
  • otočné valčeky na hranie obľúbených piškvoriek

Zdajú sa vám detské ihriská, prípadne jednotlivé atrakcie príliš drahé? Mrknite sa napríklad do niektorého z bazárov. Drevený domček s podlahou vo veľkosti XL tu zoženiete po zľave za cca 220 eur. Drevené pieskovisko s vekom stojí zhruba 80 eur a super záhradná dvojhojdačka so šmýkačkou na stojane vyjde na 340 eur. Deti sa výborne bavia tiež v preliezačke typu húsenica za necelých 190 eur.

Keď je chlap trochu šikovný, zvládne výrobu ihriska sám podľa obrázkov

V internetovej diskusii napísala čitateľka s prezývkou Leňa, že pre ňu a jej výber detských atrakcií bolo šťastím mať manžela na píle. "Keď je chlap trochu šikovný, zvládne to (výrobu ihriska) sám i podľa obrázku." Výhodou podľa nej je možnosť vybrať si len dostatočne silné drevo bez kazov, hrčí, plesní, a navyše výrazne lacnejšie. "Z internetu ale tiež neviete, čo vám vlastne príde," mieni Leňa.

S lacnejšou výrobou svojpomocne počíta aj čitateľka s prezývkou Betty08. "My sme pre deti urobili vežičku so šmýkačkou, šplhacou tyčou, lanovým rebríkom a pod ňou detské posedenie so stolčekom a lavičkami." Klasicky sa pod vežičku vraj dáva pieskovisko, ale to by podľa Betty08 bolo malé. "Máme vedľa dosť veľké (2 × 2 m) a hlboké, ešte potom do boku doplníme 2 hojdačky," doplnila.

Pozrite sa tiež na mnoho najrôznejších detských ihrísk na sieti Pinterest.

Nech už zaobstaráte deťom na ich vybláznenie ktorúkoľvek atrakciu, nezabudnite na ich bezpečnosť. Celková výška prvkov pre predškolákov by podľa noriem nemala presiahnuť 120 centimetrov. O meter viac je to potom u starších detí. Rozstupy medzi komponentmi vybavenia nemajú byť menšie ako 20 cm, kvôli riziku, že dieťaťu uviazne v medzere hlava. Na domáce ihrisko sa vzťahuje norma STN EN 71. Doplňte si ich pre svoje potešenie nejakým pekným záhradným nábytkom, pri ktorom si dajte popoludňajšiu kávičku a prežite siestu.

Zaobstarali alebo vyrobili ste svojim ratolestiam niektorý zo zaujímavých typov detského ihriska alebo jednotlivú atrakciu? Napíšte do komentára pod článkom, aký ste mali úspech, odkiaľ ste čerpali inšpiráciu a poraďte ostatným čitateľom.

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Pôvodnou profesiou som chovateľ, ale prišla príležitosť robiť novinárčinu a komunikáciu, a od tej doby sa živím písaním. V mojich článkoch nájdete vždy nejakú praktickú vychytávku do vašej domácnosti alebo užitočnú radu, aby sa vám lepšie bývalo a žilo.

Jiří Macík na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

K Veľkej noci patrí zelené obilie. Vysejte si živé sviatočné dekorácie. Zelená je symbol jari a nádeje

K Veľkej noci patrí zelené obilie. Vysejte si živé sviatočné dekorácie. Zelená je symbol jari a nádeje

Vydané: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 49x

Veľká noc sa blíži. Vypestujte si zelenú ozdobu stola i celého bytu, nechajte v miske, kvetináči či škrupinkách vyklíčiť semienka. K dispozicii je pšenica, jačmeň, žerucha, šošovica, mungo či hrach. Z nich si potom urobte koktail.

Celý článok
Kráľovnou korenia a takmer univerzálnym všeliekom je kurkuma. Máte ju tiež doma v kuchyni?

Kráľovnou korenia a takmer univerzálnym všeliekom je kurkuma. Máte ju tiež doma v kuchyni?

Vydané: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 101x

Doslova kráľovnou korenia je exotická kurkuma. Je súčasťou zmesi karí a nezaobíde sa bez nej žiadna orientálna kuchyňa. Ľudové liečiteľstvo ju využíva na veľa zdravotných neduhov. Prečítajte si, čo radia babky na zápaly či akné.

Celý článok
Kontinentálne postele vám zaručia komfortné spanie a ľahké vstávanie. Zvoľte si domov do spálne boxspringy

Kontinentálne postele vám zaručia komfortné spanie a ľahké vstávanie. Zvoľte si domov do spálne boxspringy

Vydané: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 99x

Spomeňte si, kedy ste sa naposledy naozaj luxusne vyspali. A teraz si predstavte, že by ste tak mohli tráviť každú noc. Super spanie ponúkajú kontinentálne postele, boxspringy. Výška a prepojenie vrstiev zaručujú skvelý odpočinok.

Celý článok