PREVÁDZKA E-SHOPU BOLA UKONČENÁ

Vážení zákazníci,

ospravedlňujeme sa, ale prevádzka e-shopu bola ukončená. Objednávky už nie je možné vykonať.

Ďakujeme za pochopenie.
0komentárov

Televízia šumí a zrní, internetové pripojenie je nedostupné? Je na čase zavolať internetových a televíznych technikov

Rekonštrukcia domu či bytu je za vami, ale chýba spojenie so svetom? Kto sa postará o pripojenie k internetu a montáž TV antény? Predsa internetoví a televízni technici. Ako inštalácia prebieha a čo všetko musí vedieť antenár?
Vydané: 02.06.2016 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 1465x

Na televízne rozvody je potrebné pamätať už pri rekonštrukcii či v štádiu hrubej stavby. Nenechávajte ich na firme, ktorá realizuje elektroinštaláciu, ale zverte ich špecialistom. Zle vykonané rozvody či rozvody zo zlého materiálu sa potom totiž problematicky a nákladne prerábajú. Ak ste si kúpili alebo prenajali byt alebo dom, kde už sú prípojky internetu a televízie nachystané, stačí osloviť poskytovateľa, skontrolovať funkčnosť zásuviek, spísať s firmou zmluvu a pripojiť sa.

Novú anténu potrebujete vtedy, keď chcete v televízii chytať viac programov, obraz na televízii vypadáva, krája na kocky, horší sa s počasím alebo nemôžete prijímať niektoré dostupné programy. Ideálnym umiestnením antény je strecha domu, môžete ju však nainštalovať aj za okno alebo pod strechu a v prípade krátkej vzdialenosti od vysielača aj priamo do izby (je však nutné zmerať parametre signálu).

Chcete ostrý obraz v televízii? Potom radšej montáž antény prenechajte odborníkovi. Foto: ©Depositphotos.com/malekas
Chcete ostrý obraz v televízii? Potom radšej montáž antény prenechajte odborníkovi. Foto: ©Depositphotos.com/malekas

Ako prebieha montáž antény

Televíznu anténu si môžete nainštalovať sami, myslite však na to, že kvalita inštalácie ovplyvní kvalitu a nerušenosť príjmu. Zavolaním odborníka sa môžete vyhnúť problémom s príjmom aj situáciou, že si kúpite zlú anténu, zosilňovač či rozbočovač. Profesionál navyše môže nájsť kvalitný signál aj tam, kde ho vy (ako laik) nenájdete. Cena závisí na tom, či potrebujete len naladiť televíziu alebo vykonať kompletnú inštaláciu antény.

Bez znalosti príjmových podmienok (informácie o televíznych vysielačoch v okolí a vysielaných programoch) nemôžete zvoliť správnu anténu. Musíte aspoň odhadnúť parametre signálu v danom mieste. Antenár musí poznať pravidlá pre používanie zosilňovačov a zlučovanie aj rozbočovanie signálov, musí vedieť vhodne zvoliť a naladiť zlučovače, poskladať všetky použité typy antén, nainštalovať konektory na káble a zapojiť účastnícke zásuvky.

K montáži antény musíte zaistiť prístup do objektu. V bytových domoch alebo komplexoch so spoločnou televíznou anténou je v prípade nejakej chyby nutné dohovoriť opravu so správcom antény. Antenár najprv na určenom mieste zmeria signál, potom namontuje a nastaví vhodnú anténu, nainštaluje zosilňovač a v prípade dvoch antén aj zlučovač a ďalšie prvky. Nakoniec anténu zapojí do televízie a naladí všetky programy. Podobne prebieha aj montáž satelitnej paraboly, pri ktorej je dôležité predovšetkým jej správne nasmerovanie.

Pokiaľ máte televízne rozvody hotové, stačí zapojiť kábel do zásuvky. Foto: ©Depositphotos.com/Yunava
Pokiaľ máte televízne rozvody hotové, stačí zapojiť kábel do zásuvky. Foto: ©Depositphotos.com/Yunava

Inštalácia prípojky na internet

Pred samotnou inštaláciou je potrebné overiť dostupnosť služby na konkrétnej adrese. Technik by mal priamo na mieste posúdiť realizáciu prípojky, a to zadarmo. Vďaka posúdeniu vám povie presnú cenu prípojky a montážneho materiálu. Ak nie ste vlastníkom objektu, v ktorom sa montáž vykonáva, musíte najprv zaistiť povolenie od majiteľa nehnuteľnosti. Zriadenie optickej zásuvky a inštalácia internetového pripojenia trvá približne 3 hodiny.

Ak máte v obývačke televíznu zásuvku, tak stačí, aby ju technik vymenil za dátovú, ktorá je zakončená vývodmi pre dáta, televíziu a rozhlas. K zásuvke potom pripojí špeciálny káblový modem, ktorý zapojí pomocou sieťovej karty k počítaču. Potom vykoná konfiguráciu pripojenia počítača k internetu. Ak nemáte káblovú prípojku, pretiahne technik koaxiálny kábel poistkovou skriňou alebo malým prevŕtaným otvorom z centrálneho rozvádzača na chodbe. Kábel je možné schovať pod lištu alebo koberec.

V prípade bezdrôtového internetu nainštaluje technik anténu na strechu domu, komín, zábradlie balkóna či na fasádu domu pomocou ramena. Pred inštaláciou však zmeria kvalitu signálu a výhľad na vysielací bod. Od antény môže kábel viesť rovno k počítaču, prípadne do switcha alebo wifi routeru. Dátový kábel zároveň slúži na napájanie zariadení.

Internetový kábel môžete od antény viesť priamo do počítača, switcha alebo wifi routeru. Foto: ©Depositphotos.com/usersam2007
Internetový kábel môžete od antény viesť priamo do počítača, switcha alebo wifi routeru. Foto: ©Depositphotos.com/usersam2007

Ako ste zapájali televíziu alebo internet vy? Zavolali ste si na pomoc odborníka? Napíšte do komentára pod článkom.

Prečítajte si ďalšie diely seriálu Služby pre byt:

1) Tapety sú stále v móde! Alebo radšej dáte prednosť klasickej výmaľbe? Pomôže vám šikovný maliar alebo tapetár

2) Máte doma staré netesniace okná a už nimi zateká či prefukuje? Zavolajte na pomoc okenára a nechajte ich vymeniť

3) Montáž sadrokartónu je vraj jednoduchá, prečo ju ale nenechať na odborníkovi? Zavolajte na pomoc sadrokartonárov

4) Vládne rezačkou obkladov a dlažby, zubovým hladidlom aj vyštipovacími kliešťami. Kto? Predsa šikovný obkladač

5) Nábytok, okná, dvere a schody. To všetko a oveľa viac zvládne každý stolár. Ako ale vybrať kvalitného remeselníka?

6) Nebaví vás klasická výmaľba ani tapety a chcete na stenách niečo osobité a originálne? Pozvite si graffiti umelca

7) Bojíte sa o svoj majetok? Nechajte si nainštalovať poriadny zabezpečovací systém a zaistite si bezpečnejšie bývanie

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vyštudoval som nábytkové inžinierstvo, zaujíma ma interiérový dizajn aj moderné trendy v bývaní. Z mojich článkov sa dozviete, ako vyberať vybavenie do bytu, odhalím vám vlastnosti rôznych materiálov alebo pomôžem s technickým riešením úprav vo vašej domácnosti.

Antonín Vintr na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

K Veľkej noci patrí zelené obilie. Vysejte si živé sviatočné dekorácie. Zelená je symbol jari a nádeje

K Veľkej noci patrí zelené obilie. Vysejte si živé sviatočné dekorácie. Zelená je symbol jari a nádeje

Vydané: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 47x

Veľká noc sa blíži. Vypestujte si zelenú ozdobu stola i celého bytu, nechajte v miske, kvetináči či škrupinkách vyklíčiť semienka. K dispozicii je pšenica, jačmeň, žerucha, šošovica, mungo či hrach. Z nich si potom urobte koktail.

Celý článok
Kráľovnou korenia a takmer univerzálnym všeliekom je kurkuma. Máte ju tiež doma v kuchyni?

Kráľovnou korenia a takmer univerzálnym všeliekom je kurkuma. Máte ju tiež doma v kuchyni?

Vydané: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 94x

Doslova kráľovnou korenia je exotická kurkuma. Je súčasťou zmesi karí a nezaobíde sa bez nej žiadna orientálna kuchyňa. Ľudové liečiteľstvo ju využíva na veľa zdravotných neduhov. Prečítajte si, čo radia babky na zápaly či akné.

Celý článok
Kontinentálne postele vám zaručia komfortné spanie a ľahké vstávanie. Zvoľte si domov do spálne boxspringy

Kontinentálne postele vám zaručia komfortné spanie a ľahké vstávanie. Zvoľte si domov do spálne boxspringy

Vydané: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 88x

Spomeňte si, kedy ste sa naposledy naozaj luxusne vyspali. A teraz si predstavte, že by ste tak mohli tráviť každú noc. Super spanie ponúkajú kontinentálne postele, boxspringy. Výška a prepojenie vrstiev zaručujú skvelý odpočinok.

Celý článok