0komentárov

Chcete mať najkrajšiu záhradu široko ďaleko a nechcete platiť záhradníka? Pomôžte si mobilnými aplikáciami

Potrebujete navrhnúť záhradu, identifikovať neznámu rastlinu alebo zistiť, ako sa starať o nejaký kvet? Chcete si uľahčiť starostlivosť o bazén? Máme pre vás 5 tipov na mobilné aplikácie pre vašu záhradu. Vyskúšajte ich všetky.
Vydané: 14.06.2016 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 1451x

Ak chcete mať najkrajšiu záhradu široko ďaleko, nie je nič jednoduchšie ako zavolať na pomoc záhradníka, ktorý sa vyzná vo svojom odbore. Ak však chcete ušetriť alebo byť na seba hrdí, pretože ste to zvládli sami a bez pomoci, musíte naštudovať aspoň základy záhradníctva v knihách či na internete. Alebo si pomôžte mobilnými aplikáciami, ktoré ľahko nainštalujete do svojho telefónu alebo tabletu a v ktorých nájdete všetko potrebné. Aké aplikácie stojí za to vyskúšať?

Neviete, ako sa starať o záhradu? Vyskúšajte niektorú zo záhradných aplikácií na mobil či tablet. Foto: ©Depositphotos.com/vvoennyy
Neviete, ako sa starať o záhradu? Vyskúšajte niektorú zo záhradných aplikácií na mobil či tablet. Foto: ©Depositphotos.com/vvoennyy

1) GardenAnswers Plant Identifier

Android a iOS; zadarmo (spoplatnené poradenstvo)

Aplikácia Garden Answers Plant Identifier dokáže okamžite identifikovať viac ako 20 000 rastlín a dá vám o nich podrobné informácie. Navyše vám pomôže zistiť aj to, či je vaša rastlina napadnutá nejakou chorobou či škodcom. A ak si neviete rady s pestovaním nejakej rastliny, môžete sa odborníkov opýtať na radu či odporúčanie. Toto odborné poradenstvo je však spoplatnené.

2) FlowerChecker

Android a iOS; cena cca 1 euro

Aplikácia FlowerChecker slúži na určovanie rastlín. Jednoducho vyfotíte rastlinu (aj mach, lišajník či špongiu) a pošlite ju tímu odborníkov na vyhodnotenie. Aplikácia stojí v prepočte 1 euro a za túto cenu máte predplatené tri určenia rastlín. Každé ďalšie určenie stojí v prepočte 0,70 eura, pretože ju nevykonáva počítač, ale živí ľudia (odborníci z odboru). Navyše platíte len v prípade, keď rastlinu identifikujú. Odpoveď máte zvyčajne do hodiny.

3) PRO Landscape Home

Android a iOS; zadarmo (spoplatnený prístup do knižnice objektov)

Aplikácia PRO Landscape Home vám pomôže s návrhom záhrady. Záhradu či iné miesto, ktoré chcete zušľachtiť rastlinami, vyfotíte a nahráte do aplikácie. V nej potom môžete pomocou bohatej knižnice rastlín pripraviť náhľad výsledku bez toho, aby ste začali s nákupom kvetov alebo kopaním do zeme. Pre prístup do knižnice objektov však musíte zaplatiť 15 dolárov.

4) Azuro

Android; zadarmo

Vďaka aplikácii Azuro od spoločnosti Mountfield bude starostlivosť o váš bazén oveľa ľahšia. Nájdete v nej návod, ako postupovať pri typických problémoch s vodou (vysoké alebo nízke pH, zelená aj kalná voda, riasy či nedostatok chlóru), vypočíta vám potrebnú dávku chémie priamo pre váš bazén, poradia vám s jeho odzimovaním aj zazimovaním a ponúkne kontakt na najbližšieho bazénového špecialistu, prípadne predajňu Mountfield. V aplikácii môžete nakupovať potrebné prípravky aj doplnkové vybavenie a nájdete v nej tiež predpoveď počasia pre danú lokalitu.

5) Gardroid - Vegetable Garden

Android a iOS; zadarmo

Aplikácia Gardroid vám pomôže s vytvorením zeleninovej záhradky. Poskytne vám užitočné informácie o pestovaní rôznych druhov zeleniny, vhodných sejacích a zberných obdobiach, užitočné tipy pre starostlivosť o rastliny aj správnu techniku siatia a sadenia. Okrem toho môžete sledovať priebeh rastu svojich rastlín a v kalendári si môžete poznačiť dáta pravdepodobnej úrody. Aplikácia je zadarmo, prémiová verzia za 2,30 dolárov potom obsahuje viac funkcií, napríklad rady pre pestovanie byliniek a ovocia.

Máte obľúbenú nejakú mobilnú aplikáciu pre starostlivosť o záhradu? Napíšte svoj tip do komentára pod článkom.

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vyštudoval som nábytkové inžinierstvo, zaujíma ma interiérový dizajn aj moderné trendy v bývaní. Z mojich článkov sa dozviete, ako vyberať vybavenie do bytu, odhalím vám vlastnosti rôznych materiálov alebo pomôžem s technickým riešením úprav vo vašej domácnosti.

Antonín Vintr na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

Odhaľte pravdu o vinylových podlahách. Prečo by ste o nich mali uvažovať pri výmene podláh v dome či byte?

Odhaľte pravdu o vinylových podlahách. Prečo by ste o nich mali uvažovať pri výmene podláh v dome či byte?

Vydané: 26.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Prečítané: 24x

Hodí sa vinylová podlaha do bytu či domu? Šíri sa o nej veľa mýtov, trebárs že je tvrdá, studená a chôdza po nej hlučná. Je to pravda, či nie? Aké má PVC podlaha skutočné výhody a nevýhody? Prečítajte si ďalší diel Bytových mýtov.

Celý článok
Japonské rohože, tatami či futony vám zaistia zdravý spánok. Vyskúšajte exotiku z krajiny vychádzajúceho slnka

Japonské rohože, tatami či futony vám zaistia zdravý spánok. Vyskúšajte exotiku z krajiny vychádzajúceho slnka

Vydané: 25.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 28x

Hľadáte lôžkové vybavenie do svojej novej spálne a nebránite sa východoázijskej exotike? Vašou bránou do pokojného úkrytu pred bláznivým svetom budú futonové matrace, posteľ, či rohože. Japonský štýl = čistota a kontakt s prírodou.

Celý článok
Chcete mať voňavý domov a čistý zdravý vzduch? Vyskúšajte čaro katalytickej lampy a horenia bez plameňa

Chcete mať voňavý domov a čistý zdravý vzduch? Vyskúšajte čaro katalytickej lampy a horenia bez plameňa

Vydané: 24.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Prečítané: 80x

Potrebujete prevoňať domov, zbaviť sa všetkých nežiaducich pachov a vydezinfikovať vzduch? Kúpte si katalytickú lampu. Na akom princípe funguje, čo všetko vie, koľko stojí a ako by ste ju mali správne používať a čistiť?

Celý článok