PREVÁDZKA E-SHOPU BOLA UKONČENÁ

Vážení zákazníci,

ospravedlňujeme sa, ale prevádzka e-shopu bola ukončená. Objednávky už nie je možné vykonať.

Ďakujeme za pochopenie.
0komentárov

Detská šmýkačka na záhradu je eldorádo pre malé deti. Pridajte vodu a o deťoch nebudete počuť. Čítajte 33. diel Babybytu

Šmýkačky na záhradu a detské kĺzačky domov predstavujú nesmrteľný zdroj radosti a zdravého pohybu, o ktoré je škoda vaše deti pripraviť. Deti sa rady šmýkajú 24 hodín denne, 12 mesiacov v roku. Splňte im sen o domácom ihrisku.
Vydané: 28.06.2016 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 1780x

Máte doma živé a neposedné malé deti, ktoré je čím ďalej ťažšie "ustáť"? Doprajte im plno pohybu vonku, ale ešte lepšie doma na záhrade. Deti rady šplhajú do výšky, objavujú a súčasne tiež milujú schádzanie kamkoľvek. Taká šmýkačka s dojazdom do vody, to je tá pravá zábava a kratochvíľa. Ak je zlé počasie, existujú podobné šmýkačky aj do interiérov. Výber závisí predovšetkým na vašich finančných možnostiach a na tom, aký priestor máte k dispozícii.

Plastové šmýkačky sú ľahké, môžete ich kedykoľvek premiestniť domov alebo von

Kde také kĺzačky do detskej izby aj von ale zohnať? Pozrite sa do obchodov a e-shopov s nábytkom, športovými potrebami a do špecializovaných predajní. Výrobky sú najčastejšie na zakúpenie z kvalitného plastu a vďaka pevnej konštrukcii ich môžete bez obáv postaviť von na záhradu či na detské ihrisko. Šmýkačky sú ľahké, takže ich môžete kedykoľvek prenášať z domu von a naopak. Pamätajte ale, že na atrakciu nesmú deti mladšie ako 2 roky, a rodičia by mali strážiť aj dodržanie maximálnej nosnosti.

Deti šmýkačky milujú, na domáce vyčíňanie sú priamo ideálne. Foto: ©Depositphotos.com/uatp12
Deti šmýkačky milujú, na domáce vyčíňanie sú priamo ideálne. Foto: ©Depositphotos.com/uatp12

Kĺzačku môžete postaviť do priestoru, pripevniť ju k poschodovej posteli, prípadne ku schodom, a to buď vedľa nich, alebo priamo na ne. Pokiaľ ju primontujete na schody, môžete ju zasa ľahko odstrániť, akonáhle dieťa vyrastie. Máte veľa priestoru? Kúpte dieťaťu súkromný tobogán. Milovníci šmýkačiek by určite nepohrdli domčekom, ktorý je nimi prepletený, a pritom nie je obmedzená funkčnosť všetkých jeho priestorov. Šmýkačku z masívneho dreva zaobstaráte zhruba od 75 eur vyššie.

Multifunkčné detské veže majú niekoľko bezchybných atrakcií v jednom.

Najväčšiu obľubu majú zostavy so zaujímavým pomerom množstvo atrakcií a ceny. Trebárs zostava s trojmetrovou šmýkačkou, lezeckou stenou s úchytkami a ďalšími prvkami, vás vyjde na približne 650 eur. Dobrým tipom pre vás môže byť niektorá z herných zostáv Jungle Gym, ktorá má obvykle podobu veže so strieškou, ku ktorej pridáte rôzne herné prvky. Deti všetkého veku sa skvele vybláznia na rôznofarebných kĺzačkách z tvrdého plastu. Spríjemnite im to ešte zabudovaním prípojky na vodu.

Pre ihrisko vyberte miesto, kam je dobre vidieť a deti dobre strážte

Detský sen často býva mať na záhrade vlastné ihrisko. Ak máte domček alebo byt so záhradkou, môžete ho svojim najmenším splniť. Výhodou je, že máte stopercentnú istotu ohľadom výberu bezpečných herných prvkov i čistoty prostredia. Vyberte miesto, na ktoré dobre uvidíte ako z terasy, tak napríklad aj z okna vašej kuchyne. Ihrisko by tiež nemalo byť v dosahu bazéna alebo záhradného rybníčka, rovnako tak ako výstupné bránky. Skutočne nikdy ale nenechávajte deti bez dozoru.

Zostaviť ihrisko vám môže firma, alebo sa do toho pustíte sami. Podľa veľkosti zostavy vám montáž zaberie pár hodín, víkend, ale aj niekoľko dní. Jednotlivé drevené diely bývajú rozmerovo upravené a ošetrené impregnáciou, doplnené spojovacími prvkami. Presne dodržujte montážny návod, ktorý vás s podrobnými nákresmi dovedie až ku kompletizácii detského sna. Zdajú sa vám detské ihriská, prípadne jednotlivé atrakcie príliš drahé? Mrknite sa napríklad do niektorého z bazárov.

Kúpte deťom šmýkačku s prívodom vody, mokrá zábava bude o pár levelov inde.

Hra je pre deti ideálnou a prirodzenou aktivitou, najrôznejšie preliezačky aj šmýkačky ale musia mať certifikát kvality a vysokej bezpečnosti. Drevený materiál výrobcovia v týchto prípadoch dôkladne spracovali a v prípade vonkajšieho použitia naimpregnovali či nafarbili. Vydrží niekoľko rokov bez údržby. Pre podklad ihriska nie je vhodný betón ani dlažba. Najlepšia je trávnatá plocha, prípadne drevená rohož. Vyberte miesto, ktoré je svetlé, ale súčasne tam nepraží slniečko.

Pozrite sa tiež, ako vyzerajú tie najlepšie šmýkačky na sieti Pinterest.

Šmýkačky sú deťmi veľmi obľúbené. Ak môžu, strávia na nich neuveriteľne veľa času, píšete v obsiahlych internetových diskusiách. Mnoho z vás sa skôr ako na obchody spolieha na vlastné šikovné ruky. "Manžel je od fachu, tak deťom urobil nielen šmýkačku, ale dal dohromady celú zostavu spolu s lanovým rebríkom a tyčou na šplhanie," napísala čitateľka s prezývkou Xena. Podľa nej ešte budú pokračovať s tým, že skúsia v horúcom lete vymyslieť šmýkačkový dojazd do plytkej vody.

Šmýkačky dobre poslúžia napríklad aj na spojenie dvoch izieb. Foto: ©Depositphotos.com/photographee.eu
Šmýkačky dobre poslúžia napríklad aj na spojenie dvoch izieb. Foto: ©Depositphotos.com/photographee.eu

Nech už zaobstaráte deťom na ich vybláznenie ktorúkoľvek atrakciu, nezabudnite na ich bezpečnosť. Celková výška prvkov pre predškolákov by podľa noriem nemala presiahnuť 120 centimetrov. O meter viac je to potom u starších detí. Rozstupy medzi komponentmi vybavenia nemajú byť menšie ako 20 cm, kvôli riziku, že dieťaťu uviazne v medzere hlava. Na domáce ihrisko sa potom vzťahuje norma STN EN 71. Doplňte si ich pre svoje potešenie pekným záhradným nábytkom, pri ktorom si dáte popoludňajšiu kávičku.

Zaobstarali ste svojim ratolestiam pre radosť šmýkačku na záhradu? Napíšte do komentára pod článkom, aký ste mali úspech, ktorý typ ste kúpili a poraďte ostatným čitateľom.

Prečítajte si ďalšie diely Babybytu o vybavenie detských ihrísk:

1. Nafukovacia trampolína alebo skákací hrad? Urobte deťom radosť, skákanie je oslobodzujúce

2. Pieskovisko, to je detský evergreen. Kúpte svojim najmenším prima zábavu

3. Nechajte počas roka vašich najmenších vyvádzať predovšetkým vonku

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Pôvodnou profesiou som chovateľ, ale prišla príležitosť robiť novinárčinu a komunikáciu, a od tej doby sa živím písaním. V mojich článkoch nájdete vždy nejakú praktickú vychytávku do vašej domácnosti alebo užitočnú radu, aby sa vám lepšie bývalo a žilo.

Jiří Macík na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

K Veľkej noci patrí zelené obilie. Vysejte si živé sviatočné dekorácie. Zelená je symbol jari a nádeje

K Veľkej noci patrí zelené obilie. Vysejte si živé sviatočné dekorácie. Zelená je symbol jari a nádeje

Vydané: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 47x

Veľká noc sa blíži. Vypestujte si zelenú ozdobu stola i celého bytu, nechajte v miske, kvetináči či škrupinkách vyklíčiť semienka. K dispozicii je pšenica, jačmeň, žerucha, šošovica, mungo či hrach. Z nich si potom urobte koktail.

Celý článok
Kráľovnou korenia a takmer univerzálnym všeliekom je kurkuma. Máte ju tiež doma v kuchyni?

Kráľovnou korenia a takmer univerzálnym všeliekom je kurkuma. Máte ju tiež doma v kuchyni?

Vydané: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 91x

Doslova kráľovnou korenia je exotická kurkuma. Je súčasťou zmesi karí a nezaobíde sa bez nej žiadna orientálna kuchyňa. Ľudové liečiteľstvo ju využíva na veľa zdravotných neduhov. Prečítajte si, čo radia babky na zápaly či akné.

Celý článok
Kontinentálne postele vám zaručia komfortné spanie a ľahké vstávanie. Zvoľte si domov do spálne boxspringy

Kontinentálne postele vám zaručia komfortné spanie a ľahké vstávanie. Zvoľte si domov do spálne boxspringy

Vydané: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 87x

Spomeňte si, kedy ste sa naposledy naozaj luxusne vyspali. A teraz si predstavte, že by ste tak mohli tráviť každú noc. Super spanie ponúkajú kontinentálne postele, boxspringy. Výška a prepojenie vrstiev zaručujú skvelý odpočinok.

Celý článok