0komentárov

Detská šmýkačka na záhradu je eldorádo pre malé deti. Pridajte vodu a o deťoch nebudete počuť. Čítajte 33. diel Babybytu

Šmýkačky na záhradu a detské kĺzačky domov predstavujú nesmrteľný zdroj radosti a zdravého pohybu, o ktoré je škoda vaše deti pripraviť. Deti sa rady šmýkajú 24 hodín denne, 12 mesiacov v roku. Splňte im sen o domácom ihrisku.
Vydané: 28.06.2016 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 1709x

Máte doma živé a neposedné malé deti, ktoré je čím ďalej ťažšie "ustáť"? Doprajte im plno pohybu vonku, ale ešte lepšie doma na záhrade. Deti rady šplhajú do výšky, objavujú a súčasne tiež milujú schádzanie kamkoľvek. Taká šmýkačka s dojazdom do vody, to je tá pravá zábava a kratochvíľa. Ak je zlé počasie, existujú podobné šmýkačky aj do interiérov. Výber závisí predovšetkým na vašich finančných možnostiach a na tom, aký priestor máte k dispozícii.

Plastové šmýkačky sú ľahké, môžete ich kedykoľvek premiestniť domov alebo von

Kde také kĺzačky do detskej izby aj von ale zohnať? Pozrite sa do obchodov a e-shopov s nábytkom, športovými potrebami a do špecializovaných predajní. Výrobky sú najčastejšie na zakúpenie z kvalitného plastu a vďaka pevnej konštrukcii ich môžete bez obáv postaviť von na záhradu či na detské ihrisko. Šmýkačky sú ľahké, takže ich môžete kedykoľvek prenášať z domu von a naopak. Pamätajte ale, že na atrakciu nesmú deti mladšie ako 2 roky, a rodičia by mali strážiť aj dodržanie maximálnej nosnosti.

Deti šmýkačky milujú, na domáce vyčíňanie sú priamo ideálne. Foto: ©Depositphotos.com/uatp12
Deti šmýkačky milujú, na domáce vyčíňanie sú priamo ideálne. Foto: ©Depositphotos.com/uatp12

Kĺzačku môžete postaviť do priestoru, pripevniť ju k poschodovej posteli, prípadne ku schodom, a to buď vedľa nich, alebo priamo na ne. Pokiaľ ju primontujete na schody, môžete ju zasa ľahko odstrániť, akonáhle dieťa vyrastie. Máte veľa priestoru? Kúpte dieťaťu súkromný tobogán. Milovníci šmýkačiek by určite nepohrdli domčekom, ktorý je nimi prepletený, a pritom nie je obmedzená funkčnosť všetkých jeho priestorov. Šmýkačku z masívneho dreva zaobstaráte zhruba od 75 eur vyššie.

Multifunkčné detské veže majú niekoľko bezchybných atrakcií v jednom.

Najväčšiu obľubu majú zostavy so zaujímavým pomerom množstvo atrakcií a ceny. Trebárs zostava s trojmetrovou šmýkačkou, lezeckou stenou s úchytkami a ďalšími prvkami, vás vyjde na približne 650 eur. Dobrým tipom pre vás môže byť niektorá z herných zostáv Jungle Gym, ktorá má obvykle podobu veže so strieškou, ku ktorej pridáte rôzne herné prvky. Deti všetkého veku sa skvele vybláznia na rôznofarebných kĺzačkách z tvrdého plastu. Spríjemnite im to ešte zabudovaním prípojky na vodu.

Pre ihrisko vyberte miesto, kam je dobre vidieť a deti dobre strážte

Detský sen často býva mať na záhrade vlastné ihrisko. Ak máte domček alebo byt so záhradkou, môžete ho svojim najmenším splniť. Výhodou je, že máte stopercentnú istotu ohľadom výberu bezpečných herných prvkov i čistoty prostredia. Vyberte miesto, na ktoré dobre uvidíte ako z terasy, tak napríklad aj z okna vašej kuchyne. Ihrisko by tiež nemalo byť v dosahu bazéna alebo záhradného rybníčka, rovnako tak ako výstupné bránky. Skutočne nikdy ale nenechávajte deti bez dozoru.

Zostaviť ihrisko vám môže firma, alebo sa do toho pustíte sami. Podľa veľkosti zostavy vám montáž zaberie pár hodín, víkend, ale aj niekoľko dní. Jednotlivé drevené diely bývajú rozmerovo upravené a ošetrené impregnáciou, doplnené spojovacími prvkami. Presne dodržujte montážny návod, ktorý vás s podrobnými nákresmi dovedie až ku kompletizácii detského sna. Zdajú sa vám detské ihriská, prípadne jednotlivé atrakcie príliš drahé? Mrknite sa napríklad do niektorého z bazárov.

Kúpte deťom šmýkačku s prívodom vody, mokrá zábava bude o pár levelov inde.

Hra je pre deti ideálnou a prirodzenou aktivitou, najrôznejšie preliezačky aj šmýkačky ale musia mať certifikát kvality a vysokej bezpečnosti. Drevený materiál výrobcovia v týchto prípadoch dôkladne spracovali a v prípade vonkajšieho použitia naimpregnovali či nafarbili. Vydrží niekoľko rokov bez údržby. Pre podklad ihriska nie je vhodný betón ani dlažba. Najlepšia je trávnatá plocha, prípadne drevená rohož. Vyberte miesto, ktoré je svetlé, ale súčasne tam nepraží slniečko.

Pozrite sa tiež, ako vyzerajú tie najlepšie šmýkačky na sieti Pinterest.

Šmýkačky sú deťmi veľmi obľúbené. Ak môžu, strávia na nich neuveriteľne veľa času, píšete v obsiahlych internetových diskusiách. Mnoho z vás sa skôr ako na obchody spolieha na vlastné šikovné ruky. "Manžel je od fachu, tak deťom urobil nielen šmýkačku, ale dal dohromady celú zostavu spolu s lanovým rebríkom a tyčou na šplhanie," napísala čitateľka s prezývkou Xena. Podľa nej ešte budú pokračovať s tým, že skúsia v horúcom lete vymyslieť šmýkačkový dojazd do plytkej vody.

Šmýkačky dobre poslúžia napríklad aj na spojenie dvoch izieb. Foto: ©Depositphotos.com/photographee.eu
Šmýkačky dobre poslúžia napríklad aj na spojenie dvoch izieb. Foto: ©Depositphotos.com/photographee.eu

Nech už zaobstaráte deťom na ich vybláznenie ktorúkoľvek atrakciu, nezabudnite na ich bezpečnosť. Celková výška prvkov pre predškolákov by podľa noriem nemala presiahnuť 120 centimetrov. O meter viac je to potom u starších detí. Rozstupy medzi komponentmi vybavenia nemajú byť menšie ako 20 cm, kvôli riziku, že dieťaťu uviazne v medzere hlava. Na domáce ihrisko sa potom vzťahuje norma STN EN 71. Doplňte si ich pre svoje potešenie pekným záhradným nábytkom, pri ktorom si dáte popoludňajšiu kávičku.

Zaobstarali ste svojim ratolestiam pre radosť šmýkačku na záhradu? Napíšte do komentára pod článkom, aký ste mali úspech, ktorý typ ste kúpili a poraďte ostatným čitateľom.

Prečítajte si ďalšie diely Babybytu o vybavenie detských ihrísk:

1. Nafukovacia trampolína alebo skákací hrad? Urobte deťom radosť, skákanie je oslobodzujúce

2. Pieskovisko, to je detský evergreen. Kúpte svojim najmenším prima zábavu

3. Nechajte počas roka vašich najmenších vyvádzať predovšetkým vonku

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Pôvodnou profesiou som chovateľ, ale prišla príležitosť robiť novinárčinu a komunikáciu, a od tej doby sa živím písaním. V mojich článkoch nájdete vždy nejakú praktickú vychytávku do vašej domácnosti alebo užitočnú radu, aby sa vám lepšie bývalo a žilo.

Jiří Macík na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

Prišli ste domov z práce unavení a v strese? Rozhojdajte sa v závesnom kresielku a zrelaxujte myseľ i telo

Prišli ste domov z práce unavení a v strese? Rozhojdajte sa v závesnom kresielku a zrelaxujte myseľ i telo

Vydané: 29.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Prečítané: 5x

Chcete si užiť hojdanie aj za zlého počasia a hojdacie kreslo vám príde príliš mohutné? Kúpte si závesné kreslo. Ktoré typy existujú a aké majú výhody a nevýhody? Ako môžete kreslo zavesiť a do akých interiérov sa hodí?

Celý článok
Pohárik dobrého alkoholu vraj nikomu neuškodí. Ako si založiť a vybaviť domáci bar?

Pohárik dobrého alkoholu vraj nikomu neuškodí. Ako si založiť a vybaviť domáci bar?

Vydané: 28.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 15x

Rozhodli ste sa zariadiť a vybaviť domáci bar pre pekné chvíle s partnerom či priateľmi? Kúpte si štýlový nábytok, potrebné technické potreby a tekuté ingrediencie. V článku nájdete 12 vecí, ktoré by vám nemali doma v bare chýbať.

Celý článok
Vyzdobte si tento rok balkón kvetmi klasickými i novými druhmi. 6 nových tipov na krásne hrantíky

Vyzdobte si tento rok balkón kvetmi klasickými i novými druhmi. 6 nových tipov na krásne hrantíky

Vydané: 27.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 38x

Balkónová a hrantíková sezóna je spolu s hrejivými lúčmi slniečka definitívne tu. Záhradníček vám poradí, aké balkónovky si zohnať, kam ich vysadiť a ako sa o ne najlepšie starať. Spestrite si tento rok balkón aj 6 novými druhmi.

Celý článok