PREVÁDZKA E-SHOPU BOLA UKONČENÁ

Vážení zákazníci,

ospravedlňujeme sa, ale prevádzka e-shopu bola ukončená. Objednávky už nie je možné vykonať.

Ďakujeme za pochopenie.
0komentárov

Stalo sa z vášho bazéna záhradné jazierko plné žaburiny a nemáte sa kde osviežiť? Najmite si bazenára, nech ho vyčistí

Mať bazén je fajn, ale keď sa o neho správne nestaráte, začne sa kaziť voda a kúpanie už nebude práve zdraviu prospešné. Nemáte čas? Najmite si bazenára, nech sa o bazén postará. Koľko stoja jeho služby a čo všetko zariadi?
Vydané: 15.07.2016 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 1146x

V horúcich letných dňoch je super mať na záhrade vlastný bazén. Kvôli osvieženiu sa potom nemusíte ťahať cez celé mesto na kúpalisko či k rybníku a tam hľadať voľné miesto. Namiesto toho len vyjdete na záhradu a uložíte sa na vlastné záhradné ležadlo. Starostlivosť o bazén je však časovo náročná a zanedbanie alebo zabudnutie pravidelnej starostlivosti vedie k zhoršeniu kvality a zdravotnej neškodnosti bazénovej vody, v tom najhoršom prípade potom k zničeniu alebo poškodeniu samotného bazéna alebo bazénovej technológie. Ak teda nemáte čas a nechcete, aby k tomu došlo, objednajte si na údržbu bazéna firmu. Pravidelnou a profesionálnou starostlivosťou predĺžite bazénu jeho životnosť a sebe zaistíte zdravé kúpanie.

Každého, kto chce bezproblémovú prevádzku bazéna, čaká niekoľko štandardných úkonov. Patrí medzi ne zazimovanie a odzimovanie bazéna, čistenie bazéna (pred, v priebehu aj po ukončení kúpacej sezóny), pravidelná kontrola kvality bazénovej vody a jej úprava, pravidelné a správne dávkovanie bazénovej chémie, kontrola správnej funkčnosti bazénovej technológie a bazénového príslušenstva a v neposlednom rade aj zabezpečenie servisu (opravy alebo výmeny) pri zistení nejakej škody. Pri objednaní firmy si môžete vybrať jednorazový alebo pravidelný servis.

Pri výbere bazenára dajte na odporúčanie od známych a recenzie bývalých i súčasných zákazníkov. Zistite si, aké technológie a bazénovú chémiu firma používa a ako dlho na trhu pôsobí. Pred podpísaním zmluvy sa chcite stretnúť priamo s osobou, ktorá sa vám o bazén bude starať. Firma by sa mala prispôsobiť vašim časovým požiadavkám, aby nenarušovala váš harmonogram. Do zmluvy uveďte všetky činnosti, na ktorých ste sa s bazenárom dohodli, a to vrátane termínov a konečných cien.

Nechcete sa o bazén starať alebo na to nemáte čas? Bazenár sa o neho postará za vás. Foto: ©Depositphotos.com/steveheap
Nechcete sa o bazén starať alebo na to nemáte čas? Bazenár sa o neho postará za vás. Foto: ©Depositphotos.com/steveheap

Čo všetko zahŕňa pravidelná starostlivosť o bazén?

Ručné čistenie bazéna by ste mali vykonať pred prvým sprevádzkovaním bazéna, a potom preventívne raz za 2 - 3 roky, aby ste zachovali čistý vzhľad bazénových fólií či ďalších povrchov (napríklad keramického obkladu, laminátu či polypropylénu). Bazenár bazén vypustí a vyčistí pomocou špeciálnych čistiacich prostriedkov a prípravkov proti riasam. Potom bazén znovu napustí a pri fóliových bazénoch pri napúšťaní vyrovná fóliu.

Jednorazový servis je určený pre tých, ktorí majú dlhodobo znečistenú či zelenú vodu a nevedia si už rady. Firma v takomto prípade otestuje vodu a v prípade potreby ju chemicky ošetrí. V rámci služby tiež vyčistí bazén bazénovým vysávačom. Po vykonaní údržby vás ešte preškolí a poradí vám, ako pokračovať v údržbe vody až do jej úplného vyčistenia. Pracovník firmy tiež skontroluje vašu bazénovú chémiu a filtračné médium a odporučí prípadnú výmenu či opravu.

Ak sa počas sezóny nechcete o bazén vôbec starať, najmite si firmu na pravidelnú údržbu a servis. Službu si môžete objednať aj v prípade, že idete na dovolenku a nechcete, aby sa voda v bazéne pokazila. Služba zahŕňa buďto dohodnutý počet návštev, alebo neobmedzený počet návštev podľa aktuálneho stavu bazénu. V rámci každej návštevy firma bazén vyčistí bazénovým vysávačom, otestuje vodu a ošetrí ju bazénovou chémiou. Vykoná aj údržbu a vyčistenie filtračného média a v prípade potreby dopustí vodu.

Čo robiť s bazénom pred zimou a po nej?

Správne zazimovanie bazéna vám zaistí jeho jednoduché spustenie na jar, a to s minimom nákladov na úpravu vody. Navyše zabránite poškodeniu bazénovej technológie aj bazénového potrubia uloženého v zemi. Bazenar vyčistí bazén ručným vysávačom, otestuje vodu a vykoná chemické ošetrenie na zimné obdobie. Súčasťou chemického ošetrenia je aj aplikácia zazimovacieho prostriedku, ktorý zabraňuje usadzovaniu mechanických a alkalických nečistôt na stenách a dne bazéna.

Pracovník firmy tiež pred zimou upustí hladinu pod úroveň trysiek a skimeru a vykoná zavzdušnenie bazénového okruhu a čiastočnú demontáž bazénovej technológie. Chúlostivé diely uloží pred mrazom do temperovaných priestorov buď u vás, alebo v sklade firmy. Nakoniec bazén prekryje zimnou krycou plachtou a ukotví ju tak, aby nedochádzalo k jej deformácii či poškodeniu. Zazimovanie bazénu vrátane bazénovej technológie (filtračné nádoby, čerpadlá a potrubia) stojí okolo 3 eur za 1 m3. Za zazimovanie špeciálnych prístrojov (napríklad tepelného čerpadla, protiprúdu alebo ionizátoru) si potom priplatíte.

V jarnom období je bazén potreba odzimovať. Firma vykoná odkrytie a uloženie zimnej plachty. Kompletizáciu bazénovej technológie (vrátane výmeny pieskového filtračného média), dopustenie vody do bazéna z miestnych zdrojov alebo zabezpečením dovozu vody externou dopravou a samotné sprevádzkovanie bazéna. Po uvedení do prevádzky prevedie otestovanie vody a základné chemické ošetrenie bazénovej vody bazénovou chémiou.

Staráte sa o bazén sami, alebo ste si najali bazenára? Napíšte do komentára pod článkom.

Prečítajte si ďalšie diely seriálu Služby pre byt:

1) Nebaví vás klasická výmaľba ani tapety a chcete na stenách niečo osobité a originálne? Pozvite si graffiti umelca

2) Bojíte sa o svoj majetok? Nechajte si nainštalovať poriadny zabezpečovací systém a zaistite si bezpečnejšie bývanie

3) Televízia šumí a zrní, internetové pripojenie je nedostupné? Je na čase zavolať internetových a televíznych technikov

4) Chcete sa z práce vracať do uprataného a voňavého domova? Najmite si pani na upratovanie či upratovaciu službu

5) Plánujete výmenu alebo renováciu podlahy a neviete si s tým rady? Zavolajte na pomoc šikovného podlahára

6) Ako sa presťahovať ľahko a rýchlo? Zavolajte si na pomoc sťahovákov a nechajte na nich všetku ťažkú prácu

7) Chcete si užívať všetky výhody záhrady, ale nechce sa vám o ňu starať, prípadne na to nemáte čas? Najmite si záhradníka

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vyštudoval som nábytkové inžinierstvo, zaujíma ma interiérový dizajn aj moderné trendy v bývaní. Z mojich článkov sa dozviete, ako vyberať vybavenie do bytu, odhalím vám vlastnosti rôznych materiálov alebo pomôžem s technickým riešením úprav vo vašej domácnosti.

Antonín Vintr na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

K Veľkej noci patrí zelené obilie. Vysejte si živé sviatočné dekorácie. Zelená je symbol jari a nádeje

K Veľkej noci patrí zelené obilie. Vysejte si živé sviatočné dekorácie. Zelená je symbol jari a nádeje

Vydané: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 61x

Veľká noc sa blíži. Vypestujte si zelenú ozdobu stola i celého bytu, nechajte v miske, kvetináči či škrupinkách vyklíčiť semienka. K dispozicii je pšenica, jačmeň, žerucha, šošovica, mungo či hrach. Z nich si potom urobte koktail.

Celý článok
Kráľovnou korenia a takmer univerzálnym všeliekom je kurkuma. Máte ju tiež doma v kuchyni?

Kráľovnou korenia a takmer univerzálnym všeliekom je kurkuma. Máte ju tiež doma v kuchyni?

Vydané: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 138x

Doslova kráľovnou korenia je exotická kurkuma. Je súčasťou zmesi karí a nezaobíde sa bez nej žiadna orientálna kuchyňa. Ľudové liečiteľstvo ju využíva na veľa zdravotných neduhov. Prečítajte si, čo radia babky na zápaly či akné.

Celý článok
Kontinentálne postele vám zaručia komfortné spanie a ľahké vstávanie. Zvoľte si domov do spálne boxspringy

Kontinentálne postele vám zaručia komfortné spanie a ľahké vstávanie. Zvoľte si domov do spálne boxspringy

Vydané: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 126x

Spomeňte si, kedy ste sa naposledy naozaj luxusne vyspali. A teraz si predstavte, že by ste tak mohli tráviť každú noc. Super spanie ponúkajú kontinentálne postele, boxspringy. Výška a prepojenie vrstiev zaručujú skvelý odpočinok.

Celý článok