0komentárov

Mobilné hry na tému bývanie, to je zábava do dažďa aj na dlhé cesty. Ktoré z nich stojí za to vyskúšať?

Vonku prší a vy sa doma nudíte? Navštívili ste už všetky múzeá i galérie v okolí a na zákusok pri káve v útulnej kaviarni nemáte chuť? Zahrajte si niektorú z mobilných hier na tému bývanie a staňte sa na chvíľu trebárs starostom.
Vydané: 29.07.2016 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 525x

Nie každý sa chce stať hrdinom, ktorý získal všetkých Pokémonov. Ak ste si už vyskúšali hru Pokémon GO a zistili ste, že vás nebaví, alebo práve vonku prší, takže sa nemôžete vydať na ďalší lov, vyskúšajte napríklad mobilné hry zo sveta bývania. Možno zistíte, že by ste sa skôr než lovcom Pokémonov stali radšej bytovým návrhárom, architektom alebo starostom. Tieto hry sú ideálne na prečkanie daždivého počasia doma či na hotelovej izbe, keď nie je v blízkosti žiadne múzeum, galéria alebo útulná kaviarnička, kde by ste sa schovali pred kvapkami dažďa.

Mobilné hry sú ideálne na dlhé cesty aj do daždivého počasia. Foto: ©Depositphotos.com/chaoss
Mobilné hry sú ideálne na dlhé cesty aj do daždivého počasia. Foto: ©Depositphotos.com/chaoss

Fallout Shelter

Hra Fallout Shelter je budovateľská stratégia, v ktorej sa vcítite do úlohy správcu a budovateľa protiatómového krytu. Činnosti v hre možno v zásade rozdeliť na dve oblasti. Tou prvou je samotná stavba a rozširovanie krytu, druhou potom udržiavanie spokojnosti obyvateľov. Aby ste získali potrebný materiál, môžete obyvateľov krytu vysielať na prieskum vonkajšej pustatiny. Tu však môžu naraziť na najrôznejšie nástrahy, takže ich musíte chrániť. Obyvateľstvo sa rozširuje príchodmi tulákov, alebo plodením vnútri krytu.

Hra nemá žiadny konkrétny míľnik alebo konečný cieľ, takže môže po niekoľkých hodinách hrania prestať baviť. Nespestria ju ani občasné katastrofy, nehody a skúšky v podobe infekcie v jedálni, požiaru v elektrárni či nájazdov nepriateľov. Hru však môžete hrať zadarmo, a to na mobiloch so systémom Android aj iOS.

Nájdi skrytý predmet v izbe

Hra Nájdi skrytý predmet v izbe patrí k obľúbeným vyhľadávacím hrám, v ktorých sa snažíte za čo najkratší čas nájsť všetky určené predmety. V tejto hre sa ocitnete v chaoticky usporiadanej obývacej izbe. Pri hľadaní si precvičíte koncentráciu i rýchlosť vnímania. Hra má veľa úrovní a viac ako 1 000 skrytých objektov na hľadanie. Naviac má textový režim, ktorý je vhodný pre deti na učenie sa názvov objektov. Hru si zahráte zadarmo na Androide.

Eden - World Builder

Eden - World Builder je budovateľský klon Minecraftu, ktorý si zahráte na zariadeniach s iOS. Začínate na náhodnom mieste generovaného sveta (buď v klasickom svete, alebo na úplne rovnej ploche), v ktorom sa môžete voľne prechádzať a čokoľvek ľubovoľne meniť. Veci môžete zapaľovať, rozbíjať aj prefarbovať a s trochou fantázie postavíte prakticky čokoľvek. Oproti Minecraftu tu nie je žiadny Survivor mód, v ktorom by ste sa museli báť o život. Hru kúpite za 0,99 dolárov. Na Androide, iOS aj Windows Phone si potom môžete zahrať Minecraft - Pocket Edition, čo je osekaná verzia tejto populárnej hry. Stojí približne 8 eur.

The Sims FreePlay

The Sims Freeplay je mobilnou verziou simulátora života The Sims. V hre máte na starosť jednu alebo viac osôb (Simíkov), ktorým zo začiatku hry postavíte alebo kúpite dom, a potom sa musíte starať o ich potreby. K dispozícii máte tri herné módy, a to Život, Nákup a Stavbu. V móde Život sa staráte o svoju postavičku, mód Nákup je určený pre vybavenie domácnosti alebo exteriéru predmetmi a v móde Stavba stopnete čas a môžete stavať či búrať dom, upravovať terén záhrady, stavať bazén a mnoho ďalšieho.

Hra je časovo synchronizovaná s reálnym svetom a vyžaduje neustále pripojenie k internetu počas hrania, čo môže niekomu prekážať. Vďaka pripojeniu na internet však môžete navštevovať ďalších hráčov, teda svojich susedov a ich domy. Tak môžete nadviazať nové priateľstvá a rozprávať sa so svojimi známymi či úplne cudzími ľuďmi. Hra je k dispozícii zadarmo pre Android, iOS aj Windows Phone.

Megapolis

Nestačí vám stavať domy alebo upravovať ich interiér? Zahrajte si Megapolis. V hre budete v úlohe architekta, majiteľa, robotníka i stavbyvedúceho súčasne. V rámci hry musíte vybudovať najväčšie a najkrajšie mesto. V stavbe môžete súperiť alebo spolupracovať s ostatnými hráčmi, ktorí stavajú mestá vo vašom okolí. Hra vám ponúka viac ako 700 rôznych budov a postavené mesto môžete rozšíriť cez vodu alebo na ďalšie miesta na súši. Hra je zadarmo a zahráte si ju na smartphone so systémom Android, iOS aj Windows Phone.

Helidroid 3 : 3D RC Helicopter

Helidroid je arkádový letecký simulátor, v ktorom budete lietať s modelom helikoptéry v obrovskej vile a priľahlej záhrade. Hra má veľa zaujímavých misií, za úlohu budete mať napríklad uhasiť záhradný gril, odhodiť do koša niekoľko plechoviek od coca-coly alebo pristáť na idúcom kamióne. Popri lietaní však nechýbajú ani misie, v ktorých sa musíte zhostiť aj strieľania a ďalších aktivít. V plnení jednotlivých misií vám potom prekážajú veci z každodenného života a rôzny nábytok. Hru pre Android, iOS aj Windows Phone stiahnete zadarmo.

Poznáte nejakú ďalšiu mobilnú hru na tému bývanie, ktorú by mali ostatní čitatelia vyskúšať? Napíšte do komentára pod článkom.

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vyštudoval som nábytkové inžinierstvo, zaujíma ma interiérový dizajn aj moderné trendy v bývaní. Z mojich článkov sa dozviete, ako vyberať vybavenie do bytu, odhalím vám vlastnosti rôznych materiálov alebo pomôžem s technickým riešením úprav vo vašej domácnosti.

Antonín Vintr na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

Chcete mať voňavý domov a čistý zdravý vzduch? Vyskúšajte čaro katalytickej lampy a horenia bez plameňa

Chcete mať voňavý domov a čistý zdravý vzduch? Vyskúšajte čaro katalytickej lampy a horenia bez plameňa

Vydané: 24.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Prečítané: 41x

Potrebujete prevoňať domov, zbaviť sa všetkých nežiaducich pachov a vydezinfikovať vzduch? Kúpte si katalytickú lampu. Na akom princípe funguje, čo všetko vie, koľko stojí a ako by ste ju mali správne používať a čistiť?

Celý článok
Bác, ozval sa liatinový kastról, čo vám vypadol z ruky. Ako opraviť poškodenú kuchynskú pracovnú dosku? Voskom či tmelom

Bác, ozval sa liatinový kastról, čo vám vypadol z ruky. Ako opraviť poškodenú kuchynskú pracovnú dosku? Voskom či tmelom

Vydané: 23.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 25x

Stala sa vám v kuchyni nehoda a poškodili ste s ťažkým riadom pracovnú dosku? Nemusíte ju hneď meniť. Drobné škrabance a ryhy opravíte so špeciálnymi prípravkami a voskami. Stačí ich rozohriať, zotrieť stierkou a potom rozleštiť.

Celý článok
Osem tipov, rád a zásad na Medzinárodný deň zdravého spánku. Čo môžete urobiť pre kvalitný spánok?

Osem tipov, rád a zásad na Medzinárodný deň zdravého spánku. Čo môžete urobiť pre kvalitný spánok?

Vydané: 21.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Prečítané: 55x

Zdravý spánok je dôležitý pre kvalitný život. Využite Medzinárodný deň zdravého spánku a zistite, čo všetko môžete urobiť pre to, aby ste sa dobre vyspali. Čo by ste mali skúsiť, čoho by ste sa mali vyvarovať a na čo si dať pozor?

Celý článok