PREVÁDZKA E-SHOPU BOLA UKONČENÁ

Vážení zákazníci,

ospravedlňujeme sa, ale prevádzka e-shopu bola ukončená. Objednávky už nie je možné vykonať.

Ďakujeme za pochopenie.
0komentárov

Chcete večer niekam vyraziť a odpočinúť si, ale nemá vám kto postrážiť deti? Najmite si pestúnku na stráženie

Potrebujete postrážiť dieťa? Najmite si pestúnku. Ako funguje stráženie detí a služby babysitting? Ako spoznať spoľahlivú a schopnú pestúnku, kde ju zohnať a na koľko vás vyjdú jej služby? Zvládne i niečo ďalšie, než len stráženie?
Vydané: 12.08.2016 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 762x

Deti sú radosť, ale výchova je niekedy celkom náročná, a tak nie je divu, keď si chce človek trochu odpočinúť, niekam vyraziť a urobiť si chvíľku sám pre seba. Lenže ako to urobiť, keď práve babička nemá čas a nemôžete zohnať nikoho iného, kto by vám deti postrážil? Nie je nič jednoduchšie, než si najať pestúnku. Prácu babysitter vyhľadávajú predovšetkým maturanti, študenti alebo mladí ľudia, a to za účelom zarobiť si peniaze, u babysittingových agentúr potom väčšinou nájdete kvalifikovaných pracovnkov.

Opatrovateľka postráži dojčatá aj malé deti, zatiaľ čo ste mimo domova. Okrem klasického stráženia ich môže tiež vyzdvihovať a sprevádzať do školy a na krúžky, prípadne s nimi chodiť na prechádzky. Niekedy sa s pestúnkou môžete dohodnúť aj na uvarení, drobnom nákupe počas prechádzky s dieťaťom či upratovaní hračiek späť do políc a boxov na hračky. Opatrovateľka by však mala venovať pozornosť predovšetkým vášmu dieťaťu a okrem hier by sa mala starať aj o jeho rozvoj a učenie.

Potrebujete postrážiť deti a babička nemá čas? Zavolajte opatrovateľke. Foto: ©Depositphotos.com/ampack
Potrebujete postrážiť deti a babička nemá čas? Zavolajte opatrovateľke. Foto: ©Depositphotos.com/ampack

Pestúnku môžete hľadať cez inzerát v inzertných novinách či na rôznych inzertných serveroch, prípadne môžete umiestniť inzerát na nástenky v okolí stredných a vysokých škôl alebo priamo v nich. Dnes existujú aj veľké internetové portály, kde si môžete vybrať pestúnku online, ako napríklad eopatrovatelky.sk. Ideálne je, ak pestúnka býva neďaleko vás alebo má vlastné auto, aby sa k vám dostala ľahko a rýchlo kedykoľvek to bude potrebné.

Či už budete pestúnku hľadať cez inzerát alebo cez agentúru, vždy sa informujte na niekoľko zásadných vecí. Opatrovateľka musí byť spoľahlivá, takže by mala mať čistý trestný register. Ideálne je, ak má absolvované aj psychologické testy a dobrý zdravotný stav, čo potvrdí zdravotný preukaz. Ten zaručí aj bezinfekčnosť. O solídnosti pestúnky vám však viac ako výpis z registra trestov povedia referencie od ostatných mamičiek a predchádzajúcich zamestnávateľov.

Podľa čoho si pestúnku vybrať

Pri výbere agentúry by ste mali zohľadniť kvalifikáciu jej zamestnancov. Väčšina agentúr ponúka pedagogicky či zdravotne vzdelané pestúnky alebo aspoň mamičky s odrastenými deťmi. V niektorých prípadoch prechádzajú budúce pestúnky aj rôznymi testami, čo však nemusí byť zárukou kvality. Ak opatrovateľka nie je láskavá a priateľská, tak len ťažko nájde aj napriek všetkému vzdelaniu spoločnú reč s vaším dieťaťom. Ak hľadáte pestúnku na vlastnú päsť, záleží len na vás, akú kvalifikáciu po nej budete požadovať.

Väčšina agentúr vám v rámci svojich služieb zaručí poistenie pre prípad poškodenia majetku vo vašej domácnosti. Do určitej výšky väčšinou hradí škodu opatrovateľka sama, pri prekročení hranice potom dostanete peniaze od poisťovne. Ak máte strach o vybavenie bytu, požadujte poistenie i po opatrovateľke, ktorú kontaktujete cez inzerát. S opatrovateľkou sa chcite stretnúť ešte pred tým, než podpíšete zmluvu. Na stretnutí by malo byť aj vaše dieťa, aby ste zistili, ako to medzi ním a pestúnkou bude "fungovať".

Pestúnka môže deti odprevadiť do krúžku alebo ich vyzdvihnúť zo školy. Foto: ©Depositphotos.com/mary_smn
Pestúnka môže deti odprevadiť do krúžku alebo ich vyzdvihnúť zo školy. Foto: ©Depositphotos.com/mary_smn

Koľko stráženie stojí

U agentúry sa môžete dohodnúť na jednorazovom aj pravidelnom strážení. Na dĺžke pracovného času a mzde sa zvyčajne dohovoríte s pestúnkou, spíšte to však do písomnej pracovnej zmluvy alebo dohody o pracovnej činnosti. Stráženie detí, doprovod i kočíkovanie vás vyjde zhruba od 5 eur do 10 eur za hodinu. Stráženie je väčšinou lacnejšie, ak je návšteva pestúnky dlhšia ako jednu hodinu a keď jej služby využívate častejšie. U niektorých agentúr si za príplatok môžete dohovoriť stráženie narýchlo, napríklad len pol hodiny vopred, alebo ďalšie činnosti, ako je napríklad drobný nákup či uvarenie večere.

Využívate niekedy služby pestúnky? Napíšte do komentára pod článkom.

Prečítajte si aj ďalšie diely seriálu Služby pre byt:

1) Ako sa presťahovať ľahko a rýchlo? Zavolajte si na pomoc sťahovákov a nechajte na nich všetku ťažkú prácu

2) Chcete si užívať všetky výhody záhrady, ale nechce sa vám o ňu starať, prípadne na to nemáte čas? Najmite si záhradníka

3) Stalo sa z vášho bazéna záhradné jazierko plné žaburiny a nemáte sa kde osviežiť? Najmite si bazenára, nech ho vyčistí

4) Máte mravce v kredenci, ploštice v posteli alebo hlodavca na pôde? Zavolajte deratizátora, nech ich zneškodní

5) Nemôžete či nechcete vziať so sebou na dovolenku psíka či mačku? Využite profesionálov. Existujú psie aj mačacie hotely

6) Odchádzate na dlhšiu dobu preč a nepoznáte nikoho, kto by sa vám postaral o dom? Dohodnite si strážcu cez house sitting

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vyštudoval som nábytkové inžinierstvo, zaujíma ma interiérový dizajn aj moderné trendy v bývaní. Z mojich článkov sa dozviete, ako vyberať vybavenie do bytu, odhalím vám vlastnosti rôznych materiálov alebo pomôžem s technickým riešením úprav vo vašej domácnosti.

Antonín Vintr na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

K Veľkej noci patrí zelené obilie. Vysejte si živé sviatočné dekorácie. Zelená je symbol jari a nádeje

K Veľkej noci patrí zelené obilie. Vysejte si živé sviatočné dekorácie. Zelená je symbol jari a nádeje

Vydané: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 39x

Veľká noc sa blíži. Vypestujte si zelenú ozdobu stola i celého bytu, nechajte v miske, kvetináči či škrupinkách vyklíčiť semienka. K dispozicii je pšenica, jačmeň, žerucha, šošovica, mungo či hrach. Z nich si potom urobte koktail.

Celý článok
Kráľovnou korenia a takmer univerzálnym všeliekom je kurkuma. Máte ju tiež doma v kuchyni?

Kráľovnou korenia a takmer univerzálnym všeliekom je kurkuma. Máte ju tiež doma v kuchyni?

Vydané: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 56x

Doslova kráľovnou korenia je exotická kurkuma. Je súčasťou zmesi karí a nezaobíde sa bez nej žiadna orientálna kuchyňa. Ľudové liečiteľstvo ju využíva na veľa zdravotných neduhov. Prečítajte si, čo radia babky na zápaly či akné.

Celý článok
Kontinentálne postele vám zaručia komfortné spanie a ľahké vstávanie. Zvoľte si domov do spálne boxspringy

Kontinentálne postele vám zaručia komfortné spanie a ľahké vstávanie. Zvoľte si domov do spálne boxspringy

Vydané: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 68x

Spomeňte si, kedy ste sa naposledy naozaj luxusne vyspali. A teraz si predstavte, že by ste tak mohli tráviť každú noc. Super spanie ponúkajú kontinentálne postele, boxspringy. Výška a prepojenie vrstiev zaručujú skvelý odpočinok.

Celý článok