PREVÁDZKA E-SHOPU BOLA UKONČENÁ

Vážení zákazníci,

ospravedlňujeme sa, ale prevádzka e-shopu bola ukončená. Objednávky už nie je možné vykonať.

Ďakujeme za pochopenie.
0komentárov

Máte doma kocúra v túlavých topánkach alebo psa, ktorý si často niekam zabehne? Kúpte im obojok s GPS

Ako nájsť zatúlaného psa či kocúra? Moderná doba prináša moderné nástroje pre ich hľadanie. Vybavte zvieracieho miláčika GPS obojkom napojeným na smartphone. Ktoré sa dajú zaobstarať, ako fungujú a koľko stoja?
Vydané: 15.08.2016 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 926x

Ako nájsť zatúlané zviera ľahko a rýchlo? Kúpte mu obojok s GPS. Vyhnete sa tak márnemu pobehovaniu po meste či parku, vykričaným hlasivkám, boľavým nohám a hlavne množstvu starostí. Už nebudete musieť tlačiť haldu plagátov s jeho fotkou a ponúkanou odmenou, stačí, keď sa pozriete na mobil a hneď budete vedieť, kde behá a kam si pre neho máte zájsť.

Obojok s GPS lokátorom by mal mať dlhú výdrž batérie, štandard vodotesnosti IP 67, odolnosť proti nárazom a malú hmotnosť, aby psa pri nosení nejako nezaťažoval. GPS lokátor vám umožní sledovať trasu, po ktorej sa váš maznáčik prechádzal, aj kompletnú históriu pohybu, a to cez SMS a mobilnú aplikáciu. Nevýhodou štandardných GPS lokátorov býva, že väčšinou majú nízku výdrž batérie, a ak zviera niekde zabehne, väčšinou stratí signál.

Obojok s GPS lokátorom je moderný nástroj pre hľadanie zatúlaných zvierat. Foto: agrarking.com
Obojok s GPS lokátorom je moderný nástroj pre hľadanie zatúlaných zvierat. Foto: agrarking.com

GPS lokátory pohybu

GPS obojky bývajú ľahké, takže ich môžu nosiť aj menšie zvieratá, a to už od zhruba 5 kg hmotnosti. Niektoré obojky majú okrem možnosti sledovania pohybu aj mikrofón pre odposluch okolia a obojstrannú komunikáciu, aby ste na zviera alebo nálezcu mohli hovoriť na diaľku. Obojok vás môže upozorniť na to, že sa pes dal do pohybu, a aby nezvonil zakaždým, bude sa vám hodiť funkcia GEO fence, ktorá umožňuje nastaviť zóny, v ktorých sa zviera môže alebo nesmie pohybovať. Pri vstupe alebo výstupe z tejto zóny potom dostanete upozornenie na mobil.

GPS nefunguje všade (napríklad z dôvodu zatienenia hustým porastom alebo vysokými budovami), takže je dobré, keď má obojok aj funkciu LBS. Tá umožňuje približnú lokalizáciu mobilných zariadení (mobilných telefónov či lokalizačných obojkov) pomocou komunikačných vysielačov, ktoré zaisťujú komunikáciu medzi mobilným zariadením a sieťou. Aby mohol lokátor komunikovať na diaľku, tak do neho musíte vložiť micro SIM kartu s nabitým kreditom (alebo s aktivovaným dátovým tarifom, ak chcete využívať sledovanie cez webový server či smartphone aplikáciu).

Lokátory, ktoré nepotrebujú SIM kartu

Ak nechcete platiť za dátové prenosy, vybavte si obojok vysielačkou. Spojenie ručnej stanice s obojkom na krku psa je rádiové, teda systémom vysielač - prijímač bez potreby použitia siete GSM (pre mobilné telefóny). Nepotrebujete teda SIM kartu, neplatíte žiadne poplatky za prenos mobilnému operátorovi a použitie nezávisí na pokrytí signálom GSM. Musíte však počítať s obmedzeným dosahom signálu, ktorý sa pohybuje okolo 10 km. Na jednu vysielačku potom väčšinou môžete napojiť viac obojkov. Nevýhodou je pomerne vysoká cena, pretože sa jedná skôr o profesionálne modely.

Klasický obojok s GPS aj LBS, ktorý funguje so SIM kartou, stojí okolo 150 eur, profesionálny obojok s vysielačkou už vychádza na približne 630 eur. Pri nákupe obojkov s GPS lokalizátorom si dajte pozor, pretože niektoré fungujú len so špeciálnou SIM kartou od výrobcu a za využívanie služieb a mapové podklady musíte mesačne platiť poplatok, inak je lokátor nefunkčný. Napríklad pri obojku Kippy je prvý rok prevádzky zadarmo, ale na každý ďalší rok musíte predĺžiť registráciu za poplatok zhruba 30 eur.

Používate GPS lokátory pre zvieratá? Napíšte do komentára pod článkom, ako ste s nimi spokojní.

Prečítajte si ďalšie diely seriálu Chytrá domácnosť:

1) Viete, ako urobiť z obyčajnej domácnosti chytrú? Vyskúšajte systém iNELS od českej spoločnosti ELKO EP

2) Keď už mať chytrú domácnosť, tak i bezpečnú. Aké bezpečnostné vychytávky si môžete zaobstarať?

3) Ako ľahko naučíte domácnosť novým kúskom? Kúpte si chytré zásuvky a ovládajte elektroniku mobilom

4) Aj vodovodné batérie môžu byť chytré! Čo všetko dnes dokážu a čo ďalšie by mohli vedieť v budúcnosti?

5) Ako dopriať kvetinám presne to, čo potrebujú, aby krásne rástli? Pomôžu vám chytré senzory a kvetináče

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vyštudoval som nábytkové inžinierstvo, zaujíma ma interiérový dizajn aj moderné trendy v bývaní. Z mojich článkov sa dozviete, ako vyberať vybavenie do bytu, odhalím vám vlastnosti rôznych materiálov alebo pomôžem s technickým riešením úprav vo vašej domácnosti.

Antonín Vintr na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

K Veľkej noci patrí zelené obilie. Vysejte si živé sviatočné dekorácie. Zelená je symbol jari a nádeje

K Veľkej noci patrí zelené obilie. Vysejte si živé sviatočné dekorácie. Zelená je symbol jari a nádeje

Vydané: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 32x

Veľká noc sa blíži. Vypestujte si zelenú ozdobu stola i celého bytu, nechajte v miske, kvetináči či škrupinkách vyklíčiť semienka. K dispozicii je pšenica, jačmeň, žerucha, šošovica, mungo či hrach. Z nich si potom urobte koktail.

Celý článok
Kráľovnou korenia a takmer univerzálnym všeliekom je kurkuma. Máte ju tiež doma v kuchyni?

Kráľovnou korenia a takmer univerzálnym všeliekom je kurkuma. Máte ju tiež doma v kuchyni?

Vydané: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 49x

Doslova kráľovnou korenia je exotická kurkuma. Je súčasťou zmesi karí a nezaobíde sa bez nej žiadna orientálna kuchyňa. Ľudové liečiteľstvo ju využíva na veľa zdravotných neduhov. Prečítajte si, čo radia babky na zápaly či akné.

Celý článok
Kontinentálne postele vám zaručia komfortné spanie a ľahké vstávanie. Zvoľte si domov do spálne boxspringy

Kontinentálne postele vám zaručia komfortné spanie a ľahké vstávanie. Zvoľte si domov do spálne boxspringy

Vydané: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 57x

Spomeňte si, kedy ste sa naposledy naozaj luxusne vyspali. A teraz si predstavte, že by ste tak mohli tráviť každú noc. Super spanie ponúkajú kontinentálne postele, boxspringy. Výška a prepojenie vrstiev zaručujú skvelý odpočinok.

Celý článok