0komentárov

Ako v domácnosti ročne ušetriť niekoľko stoviek? Nájdite si vďaka porovnávačom cien lacnejšieho poskytovateľa služieb

Porovnajte si účty a zistite, kde by ste mohli ušetriť. Výberom vhodného dodávateľa môžete ročne ušetriť stovky eur. Nemáte čas prechádzať stránky všetkých poskytovateľov a behať po ich pobočkách? Použite porovnávač cien služieb.
Vydané: 26.08.2016 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 1115x

Pri výbere správneho dodávateľa energií či iných služieb do domácnosti môžete ročne ušetriť stovky eur. Aby ste nemuseli prechádzať webové stránky všetkých poskytovateľov alebo behať po ich kamenných pobočkách, použite nezávislý porovnávač, ktorý nepreferuje žiadneho dodávateľa v závislosti na províziách či iných výhodách a nie je so žiadnym dodávateľom v obchodnom vzťahu. Kalkulátor by nemal vyžadovať zadanie akýchkoľvek osobných údajov, ktoré by mohli obchodníci použiť ku kontaktu s vami. Je to prijateľné iba v prípade, keď sa jedná o dobrovoľnú možnosť pre uľahčenie komunikácie.

Aj keď veľa porovnávačov ponúka uzatvorenie zmluvy, je lepšie ich použiť len pre prvotnú rýchlu orientáciu. Potom je lepšie navštíviť web poskytovateľa vytipovaného produktu a dojednať zmluvu priamo tam. Zvyčajne si tak zaistíte rovnakú alebo ešte lepšiu cenu, než ponúka porovnávač, pretože ten si môže vziať nejakú tú províziu za dohodnutie zmluvy. Navyše je dobré sa lepšie zoznámiť s podmienkami zmluvy danej spoločnosti a nevyberať len podľa najnižšej ceny.

Chcete ušetriť niekoľko stoviek ročne? Nájdite si cez porovnávače lacnejšieho poskytovateľa služieb. Foto: ©Depositphotos.com/artush
Chcete ušetriť niekoľko stoviek ročne? Nájdite si cez porovnávače lacnejšieho poskytovateľa služieb. Foto: ©Depositphotos.com/artush

Porovnávač cien za internet

Na základe uvedenia vašich potrieb vám cenová kalkulačka zadarmo porovná aktuálne služby operátorov a nájde pre vás cenovo najvýhodnejší tarif. Jednotlivé tarify by mali byť aspoň 1× mesačne aktualizované, preto si vždy skontrolujte dátum poslednej aktualizácie. Ideálne je, ak kalkulačka zahŕňa tarify všetkých operátorov vrátane virtuálnych. Na porovnanie môžete použiť napríklad kalkulačku.

Porovnanie cien dodávateľov elektriny a plynu

V dnešnej dobe existuje veľké množstvo dodávateľov energií, takže nemožno očakávať, že v jednom porovnávači nájdete kompletný prehľad ich cenových ponúk. Preto je lepšie nespoliehať sa len na jeden, ale vyskúšať ich niekoľko. Porovnávač musí pracovať s aktuálnymi dátami a okrem aktuálnych cenníkov môže sledovať aj historický vývoj cien u dodávateľov a s predstihom uverejňovať budúce ceny energií. Žiadny kalkulátor nedokáže úplne presne spočítať ročné náklady v konkrétnom odbernom mieste. Porovnanie je do istej miery vždy iba orientačné. Na internete nájdete veľa porovnávačov cien energií, vyskúšajte napríklad kalkulátor Etrend.sk, VyhodnaEnergia.sk alebo porovNAJenergiu.sk.

Porovnávač remeselníkov

Pre výber kvalitných remeselníkov môžete použiť porovnávač remeselníkov. Na webe vyplníte svoju požiadavku (popíšete čo najpresnejšie, čo od remeselníka potrebujete a v akej lokalite), prevádzkovatelia webu následne oslovia najvhodnejšie firmy či živnostníkov vo vašom okolí a remeselníci vám potom zašlú svoju ponuku vrátane navrhovanej ceny. Rozhodujúcim kritériom pri finálnom výbere by potom mali byť pre vás okrem ceny aj referencie od bývalých zákazníkov. Existuje niekoľko portálov, ktoré vám pripravia ponuku presne podľa vašich požiadaviek, napríklad Dopytovač alebo Zlaté ruky.sk.

Šikovného murára alebo inštalatéra nájdete cez porovnávač remeselníkov. Foto: ©Depositphotos.com/robert_g
Šikovného murára alebo inštalatéra nájdete cez porovnávač remeselníkov. Foto: ©Depositphotos.com/robert_g

Kalkulačka poistenia majetku

Poistenie chráni domácnosť či stavbu proti najrôznejším negatívnym vplyvom, ako sú živelné pohromy, havárie, úmyselné poškodenia alebo krádeže. Pre zistenie všetkých ponúk môžete využiť kalkulačku, pre presnú ponuku ju však musíte poctivo vyplniť. Kalkulačka väčšinou porovná cenu vášho poistenia s ponukami od iných poisťovní. Opäť nemožno očakávať, že v prehľade budú všetky ponuky.

Kalkulačka by mala pracovať s aktuálnymi údajmi a najlepšie aj s akciovými ponukami a internetovými sadzbami poisťovní. Len tak získate poistenie za takú sadzbu, akú vám kalkulačka ponúkla. Porovnanie môžete vykonávať podľa ceny, ale aj rizík, na ktoré chcete svoj majetok poistiť. Poistenie domácnosti či nehnuteľnosti môžete porovnať v kalkulačke Porovnajpoistenia.sk, Netfinancie.sk alebo Najpoistenie.sk.

Hypotekárne kalkulačky

Podobne ako ponuku poistenia môžete porovnať aj ponuku hypoték. Celkové náklady na hypotéku však môžu byť oproti hodnote uvedenej v porovnávači vyššie, ak musíte banke uhradiť ďalšie poplatky súvisiace s hypotékou (napríklad odhad nehnuteľnosti alebo poplatok za poskytnutie hypotéky na základe návrhu na zápis do katastra nehnuteľností). Výška poplatkov všeobecne závisí na aktuálnej obchodnej stratégii banky, hodnotenia klienta a jeho konkrétnej situácii. Hypotéky môžete porovnať v porovnávači Totalmoney.sk, Peniaze.sme.sk alebo Najúver.sk.

Používate pri výbere poskytovateľov služieb do domácnosti porovnávače cien? Podeľte sa o svoje skúsenosti s ostatnými čitateľmi v komentári pod článkom.

Prečítajte si aj ďalšie diely seriálu Služby pre byt:

1) Ako sa presťahovať ľahko a rýchlo? Zavolajte si na pomoc sťahovákov a nechajte na nich všetku ťažkú prácu

2) Chcete si užívať všetky výhody záhrady, ale nechce sa vám o ňu starať, prípadne na to nemáte čas? Najmite si záhradníka

3) Stalo sa z vášho bazéna záhradné jazierko plné žaburiny a nemáte sa kde osviežiť? Najmite si bazenára, nech ho vyčistí

4) Máte mravce v kredenci, ploštice v posteli alebo hlodavca na pôde? Zavolajte deratizátora, nech ich zneškodní

5) Nemôžete či nechcete vziať so sebou na dovolenku psíka či mačku? Využite profesionálov. Existujú psie aj mačacie hotely

6) Odchádzate na dlhšiu dobu preč a nepoznáte nikoho, kto by sa vám postaral o dom? Dohodnite si strážcu cez house sitting

7) Chcete večer niekam vyraziť a odpočinúť si, ale nemá vám kto postrážiť deti? Najmite si pestúnku na stráženie

8) Chcete spoznať nových ľudí a niečo si zarobiť? Poskytnite cestovateľom miesto na prespanie alebo im prenajmite izbu

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vyštudoval som nábytkové inžinierstvo, zaujíma ma interiérový dizajn aj moderné trendy v bývaní. Z mojich článkov sa dozviete, ako vyberať vybavenie do bytu, odhalím vám vlastnosti rôznych materiálov alebo pomôžem s technickým riešením úprav vo vašej domácnosti.

Antonín Vintr na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

Odhaľte pravdu o vinylových podlahách. Prečo by ste o nich mali uvažovať pri výmene podláh v dome či byte?

Odhaľte pravdu o vinylových podlahách. Prečo by ste o nich mali uvažovať pri výmene podláh v dome či byte?

Vydané: 26.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Prečítané: 24x

Hodí sa vinylová podlaha do bytu či domu? Šíri sa o nej veľa mýtov, trebárs že je tvrdá, studená a chôdza po nej hlučná. Je to pravda, či nie? Aké má PVC podlaha skutočné výhody a nevýhody? Prečítajte si ďalší diel Bytových mýtov.

Celý článok
Japonské rohože, tatami či futony vám zaistia zdravý spánok. Vyskúšajte exotiku z krajiny vychádzajúceho slnka

Japonské rohože, tatami či futony vám zaistia zdravý spánok. Vyskúšajte exotiku z krajiny vychádzajúceho slnka

Vydané: 25.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 28x

Hľadáte lôžkové vybavenie do svojej novej spálne a nebránite sa východoázijskej exotike? Vašou bránou do pokojného úkrytu pred bláznivým svetom budú futonové matrace, posteľ, či rohože. Japonský štýl = čistota a kontakt s prírodou.

Celý článok
Chcete mať voňavý domov a čistý zdravý vzduch? Vyskúšajte čaro katalytickej lampy a horenia bez plameňa

Chcete mať voňavý domov a čistý zdravý vzduch? Vyskúšajte čaro katalytickej lampy a horenia bez plameňa

Vydané: 24.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Prečítané: 80x

Potrebujete prevoňať domov, zbaviť sa všetkých nežiaducich pachov a vydezinfikovať vzduch? Kúpte si katalytickú lampu. Na akom princípe funguje, čo všetko vie, koľko stojí a ako by ste ju mali správne používať a čistiť?

Celý článok