PREVÁDZKA E-SHOPU BOLA UKONČENÁ

Vážení zákazníci,

ospravedlňujeme sa, ale prevádzka e-shopu bola ukončená. Objednávky už nie je možné vykonať.

Ďakujeme za pochopenie.
0komentárov

Nesmúťte za letom a radšej si vyzdobte interiér. Pozrite sa na 12 tipov na jesenné dekorácie do bytu z kameňov

Stromy sa pomaly začínajú vyfarbovať, je jeseň. Túžite po lete? Liekom je jesenná tvorba. Vyzdobte si byt, tento rok trochu netradične, dekoráciami z kamienkov. Spolu s deťmi vlastnoručne vyrobená jesenná výzdoba vás nadchne.
Vydané: 27.09.2016 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 1405x

Jeseň, chladno až sychravo, čoskoro tma... Tiež na vás padá pri opise jesenného počasia mierna až stredne silná depresia? Nenechajte sa dohnať k smúteniu za letom a vyzdobte si radšej byt. Využite na to napríklad farebné opadané lístie, vetvičky, najrôznejšie suché rastliny, alebo štrk a kamene. Tie sú skvelými prírodnými dekoráciami, ktorá sa hodia vlastne do každého interiéru.

Pomaľovať kamienky a kamene môžete nielen v interiéri, ale aj v záhrade. Bavte sa s deťmi. Foto: ©Depositphotos.com/heshixin
Pomaľovať kamienky a kamene môžete nielen v interiéri, ale aj v záhrade. Bavte sa s deťmi. Foto: ©Depositphotos.com/heshixin

Jesenné tvorenie s kameňmi a okruhliakmi je krásnou zábavou aj pre vaše deti. Nazbierajte si na vychádzke vonku pár pekných kamienkov tvare slzy. V maliarskych potrebách nakúpte akrylové farby a štetce, doma rozprestrite napríklad na kuchynský stôl staré noviny a nechajte pracovať svoju kreativitu a fantáziu vašich detí. Taká rodina ježkov alebo bodkovaná mandala vyzerajú náramne.

Zahrejte kamienky v rúre a pomaľujte ich farebnými voskovkami

Vyskúšajte si aj trochu netradičný spôsob maľovania, voskovkami na horúce kamienky. Poukladajte si ich na plech vyložený alobalom alebo papierom na pečenie a dajte ich na 4 - 8 minút "piecť" do rúry vyhriatej asi na 180 °C. Horúce kamienky postupne chňapkou presuňte na iný plech, vystlaný starými kuchynskými utierkami. Voskovky sa na horúcom kameni ihneď roztápajú a zanechávajú intenzívnu farebnú stopu. Experimentujte, miešajte farby, skúste napríklad dúhu alebo srdiečko.

Rúru vo vašej parádnej kuchyni využijete aj na maľovanie nafukovacími 3D farbami. Pomaľujte s deťmi kamienky, zapečte ich netradične v rúre a kúzlo je na svete. Špeciálne hobby farby teplom expandujú a vytvoria tým zaujímavú priestorovú dekoráciu. Fľaštička stojí približne 2,60 eur. Kamienky očistite, kontúrou nakreslite napríklad chrobáčiky, lienky alebo jašterice. Obrázky nechajte uschnúť a potom ich v rúre pečte asi 2 - 3 minúty. Po vychladnutí ich môžete prelakovať bezfarebným lakom.

Zmeňte celofarebne svoj domov, vymeňte obrusy, prikrývky či sedadlá na stoličkách.

Pre celofarebnú zmenu domova skúste tiež vymeniť obrusy, prikrývky na pohovkách a kreslách, sedadlá na stoličkách alebo závesy za farebne teplejšie a sýtejšie. Nebojte sa žltých, oranžových, červených a svetlozelených doplnkov, hneď to budete mať doma veselšie. Veľmi pekne vyzerajú rôznofarebné listy, ktoré zavesíte pomocou nití na suchú vetvičku, pripevnenú na stene.

Z kamienkov si tiež môžete urobiť originálnu "masážnu" predložku pred dvere. Chce to ale naozaj veľkú trpezlivosť a kamene podobného tvaru a veľkosti. Oživte si doma v predsieni napríklad aj zrkadlo s rámom. Kúpte si špeciálne lepidlo a celý rám jednoducho kamienkami olemujte. Ak sa vám podarí "uloviť" nový prírastok kamienkov, môžete si výzdobu zrkadla priebežne dopĺňať aj meniť.

Svietnik z pohára a dozdobené kamene skvele skrášlia detskú izbu

Veľmi jednoduchou a ozdobnou dekoráciou je svietnik, napríklad z použitých pohárov od detskej výživy alebo zaváranín. Vyberte si zo zásob nazbieraných kamienkov pekne farebné a vo vhodnej veľkosti. Potom ich nasypte na dno, prípadne nimi disperzným lepidlom pohárik čiastočne oblepte. Hore k hrdlu priviažte po obvode lykový povrázok a na ňom urobte uzol. Dovnútra spustite zapálenú čajovú sviečku a už sa len kochajte svetelnými efektmi.

Zaujímavou dekoráciou je "list z listov". Vyberte si, najlepšie z javorových listov, farebnú škálu od svetložltej po tmavohnedú. Na tenkú, tmavo tónovanú drevenú dosku si potom nakreslite veľký obrys listu, opäť javorového. Do tohto obrysu potom postupne lepte suché listy. Vrstvite ich vedľa seba a nad seba, v rôznych farbách a s miernym presahom. Dosku potom zaveste na stenu, veľmi pekne vyzerá v spálni nad posteľami.

Proti všetkým jesenným útrapám zabojujte aromaterapiou, je to veľmi fajn.

Zabojovať s jesennými náladami môžete aj príjemnou vôňou v obývacej izbe. Takzvaná aromaterapia dokáže s vašou psychikou zázraky. Vyberte si kvalitnú aromalampu a vonný olej. Ten zahrievajte nad plameňom, pričom sa teplom do vzduchu uvoľňujú silice. Drobné častice sa cez nosovú sliznicu a krv dostanú až do mozgu a blahodarne pôsobia na váš organizmus.

Neexistuje príliš veľa ľudí, ktorí by neocenili krásu prírody. Jedinečnosť kameňov proste všetkých fascinuje. Naaranžujte ich na sklenené alebo kameninové misy z prírodných materiálov, kde ich napríklad i zmiešajte s lastúrami od mora. Alebo kamienkami vysypte dno sklenenej vázy, vložte čerstvo rezané kvety, doplňte vodou a máte originálnu dekoráciu. Vaše návštevy i priatelia užasnú.

Pozrite sa tiež na kamenné dekorácie v príspevkoch užívateľov na sieti Pinterest.

Či už si vyzdobíte svoj príbytok prírodnými kameňmi či kamienkami, alebo ich vo voľnej chvíli nafarbíte, prípadne inak prizdobíte, urobíte veľmi veľa pre svoju vlastnú duševnú pohodu. Pohľad na krásne zátišie z prírodnín vás totiž nenechá upadnúť do melanchólie a splínu, ktoré často sprevádzajú nástup jesenného ročného obdobia. Pozerajte sa na žiarivé farby a tešte sa zase na jar.

Vyzdobili ste si na jeseň byt kamennými dekoráciami? Napíšte do komentára pod článkom, ako sa vám páčia, odkiaľ ste čerpali inšpiráciu a poraďte ostatným čitateľom.

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Pôvodnou profesiou som chovateľ, ale prišla príležitosť robiť novinárčinu a komunikáciu, a od tej doby sa živím písaním. V mojich článkoch nájdete vždy nejakú praktickú vychytávku do vašej domácnosti alebo užitočnú radu, aby sa vám lepšie bývalo a žilo.

Jiří Macík na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

K Veľkej noci patrí zelené obilie. Vysejte si živé sviatočné dekorácie. Zelená je symbol jari a nádeje

K Veľkej noci patrí zelené obilie. Vysejte si živé sviatočné dekorácie. Zelená je symbol jari a nádeje

Vydané: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 31x

Veľká noc sa blíži. Vypestujte si zelenú ozdobu stola i celého bytu, nechajte v miske, kvetináči či škrupinkách vyklíčiť semienka. K dispozicii je pšenica, jačmeň, žerucha, šošovica, mungo či hrach. Z nich si potom urobte koktail.

Celý článok
Kráľovnou korenia a takmer univerzálnym všeliekom je kurkuma. Máte ju tiež doma v kuchyni?

Kráľovnou korenia a takmer univerzálnym všeliekom je kurkuma. Máte ju tiež doma v kuchyni?

Vydané: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 49x

Doslova kráľovnou korenia je exotická kurkuma. Je súčasťou zmesi karí a nezaobíde sa bez nej žiadna orientálna kuchyňa. Ľudové liečiteľstvo ju využíva na veľa zdravotných neduhov. Prečítajte si, čo radia babky na zápaly či akné.

Celý článok
Kontinentálne postele vám zaručia komfortné spanie a ľahké vstávanie. Zvoľte si domov do spálne boxspringy

Kontinentálne postele vám zaručia komfortné spanie a ľahké vstávanie. Zvoľte si domov do spálne boxspringy

Vydané: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 57x

Spomeňte si, kedy ste sa naposledy naozaj luxusne vyspali. A teraz si predstavte, že by ste tak mohli tráviť každú noc. Super spanie ponúkajú kontinentálne postele, boxspringy. Výška a prepojenie vrstiev zaručujú skvelý odpočinok.

Celý článok