PREVÁDZKA E-SHOPU BOLA UKONČENÁ

Vážení zákazníci,

ospravedlňujeme sa, ale prevádzka e-shopu bola ukončená. Objednávky už nie je možné vykonať.

Ďakujeme za pochopenie.
0komentárov

Vyrobte si domov poličku z debničiek. Dekorácia nebola nikdy jednoduchšia. Pracujte a žite štýlovo

Debničky od ovocia sú nielen na odpad, ale aj drevený nábytok za pár eur a takmer bez práce. Chcete dekoráciu z debničiek či originálny stôl, ktorý inde nenájdete? Knihy aj drobnosti zase zložíte do poličiek a ostane aj na zásuvky.
Vydané: 19.10.2016 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 959x

Odložené debničky na ovocie vôbec nemusíte vyhadzovať alebo páliť. Ak máte šikovné ruky, máte jedinečnú možnosť, ako skvele a prakticky ozdobiť interiér. Tvorbu konferenčného stolíka sme si už predstavili, ale príkladov na kreatívne využitie debničiek je ďaleko viac. Pár debničiek naskladaných na seba vám poslúži ako skriňa, dve a dve debničky na sebe s doskou zhora vám vytvoria pracovný stôl aj s priehradkami na uloženie vecí.

Debnička = odkladacie miesto na záhradnícke pomôcky či asistent ku grilu

Úplnou "klasikou" sú potom retro poličky z debničiek. Môžete ich dozdobiť jednak vodou riediteľnými farbami, jednak tapetami. Ak zvolíte debničku väčšiu, bude vaša polička hlbšia a širšia. Najskôr z debničky odstráňte kliešťami drôtené spony, ktoré prichytávajú dno. Na poličku v debničke použijete totiž práve dno. Brúsnym papierom obrúste hrany a celý povrch začistite.

Urobte si poličku z debničiek, je to jednoduchá majsterská práca a výsledok úžasný. Foto: ©Depositphotos.com/inyrdreams
Urobte si poličku z debničiek, je to jednoduchá majsterská práca a výsledok úžasný. Foto: ©Depositphotos.com/inyrdreams

Narežte si dopredu krátke lišty v dĺžke šírky dosky, ktoré budete potrebovať na prichytenie políc. Tie vytvoríte z latiek inej debničky, skrátených na potrebnú dĺžku. Štyri hotové lišty priložte k bočnej strane debničky a nastreľte skrz spony. Na lišty potom položte a pripevnite stredovú poličku. Z boku môžete ešte priskrutkovať háčiky, kam budete ale vešať iba ľahšie pomôcky. Netrúfate si na túto výrobu svojpomocne? Kúpte si poličku vyrobenú od profesionálov.

Čo budete potrebovať pri výrobe:

  • debničky od zeleniny, šmirgľový papier
  • nastreľovacie sponky, kliešte
  • Pílku s pokosom, latku so šírkou 3 mm
  • Tavnú pištoľ, nožnice
  • akrylové farby, štetec

Pri konečnej úprave si poličku pekne vymaľujte, najlepšie dobre pokrývajúcimi akrylovými farbami. Pokiaľ na zdobenie zvolíte inú techniku, pretrite výsledok radšej ešte bezfarebným lakom, aby debničky odolávali vonkajším vplyvom. Ak chcete zachovať ráz dreva, použite práškovú farbu. Iba ju pred aplikáciou rozmiešajte vo vode, a zafixujte bezfarebným lakom.

So zaujímavou vychytávkou sa na internete predstavila čitateľka s prezývkou Ritta. Presťahovala svojho malého syna na hornú časť poschodovej postele a potom si musela položiť otázku, kam si potomok ale bude odkladať knižky či nočné pitie. "Odpoveď je jednoduchá, predsa na originál poličku, vyrobenú z drevenej debničky," napísala. Podľa nej je aj praktická a na stene sa tiež krásne vyníma.

Polička poslúži ideálne na malé doplnky, ktoré potrebujete mať po ruke

Debničky na ovocie a zeleninu sa najčastejšie vyrábajú zo smrekového alebo borovicového dreva. Sú z latiek s hrúbkou 8 mm a šírkou približne 30 mm. Nie sú však všetky rovnaké, zoženiete veľké, malé, rôzne dlhé aj inak široké. Získali ste viac debničiek? Keď u nich ponecháte len dno, poslúžia vám ako praktické prestieranie pri záhradnom stolovaní.

Urobiť si úložné priestory nikdy nebolo jednoduchšie. Premýšľali ste nad poličkami na osušky, nad miestom pre rôzne papierové materiály alebo drobnosti? Všetko to dajte do debien po hruškách či hlávkovom šaláte alebo mrkve. Nič jednoduchšie snáď ani neexistuje. Ak ste niekedy hrali tetris, nebudete mať problémy debničky usporiadať tak, aby do seba zapadali.

Pozrite sa tiež na poličky z debničiek, ktoré si vyrobili užívatelia siete Pinterest.

Z drevených debničiek môžete vytvoriť do bytu mnoho originálnych nábytkových kúskov. Klasiky si dajte do knižnice z debničiek, bude sa im to tam páčiť. Do debničiek naaranžujte izbové rastliny, vyzerá to úžasne. Keď na spodok debničky pripevníte kolieska, máte parádnu pojazdnú zásuvku napríklad na knihy alebo časopisy, a s obyčajnou malou dierkou do dna si vyrobíte veľmi originálne tienidlo. Pre fajnšmekrov sa potom ponúka možnosť tvorby celej debničkovej steny, prípadne kazetového stropu.

Vyrobili ste si doma netradičné poličky z debničiek? Napíšte do komentára pod článkom, aký ste mali u členov rodiny úspech, odkiaľ ste čerpali inšpiráciu a poraďte ostatným čitateľom.

Mrknite sa aj na ďalšie články o debničkovom nábytku:

1. Hľadáte originálny vzhľad a prirodzenú krásu prírodného dreva? Nábytok z drevených debničiek.

2. Drevené debničky sú stále obľúbenejíe materiál. Vyrobte si z nich konferenčný stolík.

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Pôvodnou profesiou som chovateľ, ale prišla príležitosť robiť novinárčinu a komunikáciu, a od tej doby sa živím písaním. V mojich článkoch nájdete vždy nejakú praktickú vychytávku do vašej domácnosti alebo užitočnú radu, aby sa vám lepšie bývalo a žilo.

Jiří Macík na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

K Veľkej noci patrí zelené obilie. Vysejte si živé sviatočné dekorácie. Zelená je symbol jari a nádeje

K Veľkej noci patrí zelené obilie. Vysejte si živé sviatočné dekorácie. Zelená je symbol jari a nádeje

Vydané: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 59x

Veľká noc sa blíži. Vypestujte si zelenú ozdobu stola i celého bytu, nechajte v miske, kvetináči či škrupinkách vyklíčiť semienka. K dispozicii je pšenica, jačmeň, žerucha, šošovica, mungo či hrach. Z nich si potom urobte koktail.

Celý článok
Kráľovnou korenia a takmer univerzálnym všeliekom je kurkuma. Máte ju tiež doma v kuchyni?

Kráľovnou korenia a takmer univerzálnym všeliekom je kurkuma. Máte ju tiež doma v kuchyni?

Vydané: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 125x

Doslova kráľovnou korenia je exotická kurkuma. Je súčasťou zmesi karí a nezaobíde sa bez nej žiadna orientálna kuchyňa. Ľudové liečiteľstvo ju využíva na veľa zdravotných neduhov. Prečítajte si, čo radia babky na zápaly či akné.

Celý článok
Kontinentálne postele vám zaručia komfortné spanie a ľahké vstávanie. Zvoľte si domov do spálne boxspringy

Kontinentálne postele vám zaručia komfortné spanie a ľahké vstávanie. Zvoľte si domov do spálne boxspringy

Vydané: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 118x

Spomeňte si, kedy ste sa naposledy naozaj luxusne vyspali. A teraz si predstavte, že by ste tak mohli tráviť každú noc. Super spanie ponúkajú kontinentálne postele, boxspringy. Výška a prepojenie vrstiev zaručujú skvelý odpočinok.

Celý článok