PREVÁDZKA E-SHOPU BOLA UKONČENÁ

Vážení zákazníci,

ospravedlňujeme sa, ale prevádzka e-shopu bola ukončená. Objednávky už nie je možné vykonať.

Ďakujeme za pochopenie.
2komentárov

Infra panely a ohrievače môžu mať aj podobu lampy. Ohrejte sa pod bielou alebo zlatou guľou

Ak premýšľate o inštalácii účinného a pre alergikov vhodného kúrenia, nezabudnite na infrapanely. Môžu visieť v podobe lustrovej gule nad vašou hlavou, alebo si doma nainštalujete zrkadlo či vykurovací stĺp. Navyše vyzerajú skvele.
Vydané: 01.12.2016 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 647x

Platby za tepelnú energiu sú jednou z najvýznamnejších položiek nákladov na domácnosť. Ak chcete ušetriť, kúpte si také kúrenie, ktoré v miestnosti udrží príjemnú klímu a prirodzenú vlhkosť vzduchu. Skvelú tepelnú pohodu s nízkym prevádzkovým vám zaistí sálavé infravykurovanie. Ľahko ho nainštalujete a prispôsobíte ľubovoľnému typu interiéru.

<p>Infra vykurovanie v podobe lampy pod stropom je zaujímavý dizajnový prvok. Foto: www.usby.cz</p>

Infra vykurovanie v podobe lampy pod stropom je zaujímavý dizajnový prvok. Foto: www.usby.cz

Pre sálavé vykurovanie nepotrebujete stavať komín, budovať rozvody vody v stenách či podlahách, či kopať prípojku plynu. Výrobcovia ponúkajú širokú škálu vykurovacích panelov v rôznych podobách. Môžete ich využiť ako zaujímavú dekoráciu v podobe zrkadla, stĺpu, popisovacej tabule, alebo vykurovacej lampy v podobe gule. Záleží len na vašom rozhodnutí.

Guľa pod stropom v podobe lustra výrazne ušetrí miesto, ktoré by zaberali radiátory či priamotopy.

Dizajnovo atraktívnu vykurovaciu guľu nájdete v klasickom bielom prevedení, ale aj v bronzovej, striebornej či zlatej farbe. Stropné zavesenie je s pomocou výškovo nastaviteľného oceľového lanka. Vzhľadom k dosť vysokej povrchovej teplote asi 120 °C musíte ale ohrievač umiestniť zhruba od 180 cm vyššie. Nekovové vykurovacie vlákno si berie energiu z bežnej domácej siete, teda 230 V/50 Hz.

<p>Sálavé kúrenie šetrí zdravie, prach totiž zbytočne nevíri po miestnosti. Foto: ©Depositphotos.com/spopov</p>

Sálavé kúrenie šetrí zdravie, prach totiž zbytočne nevíri po miestnosti. Foto: ©Depositphotos.com/spopov

Sálavé teplo neohrieva len pokožku, ale preniká aj hlbšie do tkaniva. Skvele vám preto infra panely poslúžia napríklad v kúpeľni, ale zabezpečia vám teplo aj v priestrannej hale s francúzskym oknom. Infra vykurovanie ohrieva z väčšej časti len steny, podlahy, stropy a okolité predmety vrátane nábytku. Tie potom sekundárne ohrievajú vzduch a teplotu tým rozložíte rovnomerne po celej miestnosti.

Infračervené vykurovacie systémy sú hitom slovenských domácností. Nezaberajú veľa miesta, nevyžadujú zložitú inštaláciu, vysúšajú steny a vďaka tomuto efektu sú navyše aj úsporné.

Kvalitné infrakúrenie konštruktéri navrhujú ako hlavný vykurovací systém. Môžete s ním tak vykurovať byty, kancelárie, rodinné domy i výrobné haly. Oproti klasickým spôsobom vykurovania fungujú panely úplne samostatne a každý je zapojený cez termostat do elektrickej siete. Toto decentralizované kúrenie vám umožní buď pridať ďalšie moduly, prípadne vymeniť výkonnejšie panely.

<p>Infračervené môže byť tiež výborné kúrenie pod plávajúcou podlahou. Foto: ©Depositphotos.com/ronstik</p>

Infračervené môže byť tiež výborné kúrenie pod plávajúcou podlahou. Foto: ©Depositphotos.com/ronstik

V internetovej diskusii opísal svoje skúsenosti čitateľ s prezývkou Jaroš: "Ako nevýhodu vidím nevhodné rozloženie tepla, pretože panel sála primárne na hlavu. Osobne si myslím, že sálavé panely sú vhodné hlavne do kúpeľní, a to pre ich rýchlosť," napísal s tým, že pokiaľ ide do kúpeľne a zapne panel, takmer okamžite je tam teplejšie ako vo zvyšku domu.

Infra panely podľa čitateľov reagujú okamžite a rýchlo zakúria

Čitateľka s prezývkou Naďka chodí nakupovať do predajne na sídlisku, kde sú vysoké stropy a na nich sú namontované infra panely. Predavačky v zime majú vraj často vreckovku pri nose. "Pýtala som sa a bolo mi povedané, že majú hlavu v suchu a nohy v ľade. Pritom tam je cítiť väčšiu vlhkosť, ako na starej nevetranej a nevykurovanej chalupe. Zrejme nemajú dostatočnú ventiláciu," mieni čitateľka.

<p>Infra vykurovanie ohrieva okolité predmety vrátane nábytku a tie potom temperujú vzduch. Foto: ©Depositphotos.com/sserdarbasak</p>

Infra vykurovanie ohrieva okolité predmety vrátane nábytku a tie potom temperujú vzduch. Foto: ©Depositphotos.com/sserdarbasak

Na internete nájdete aj zaujímavú ponuku, inšpirovanú tepelným sálaním. Jedna spoločnosť takto dodáva ako umelecký reklamný predmet "tepelné gule". Všetko opisuje ako sklenené vykurovacie teleso s príkonom 100 W/240 V, určené do závitu E 27 a s účinnosťou 95 %. Vykurovacie teleso je svojím tvarom a prevedením vhodné ako úsporný dekoratívny prvok do interiérov bytov či kancelárií. Samozrejme sa jedná o všetkým známe žiarovky.

Sálavé kúrenie ocenia alergici, nevíri totiž prach po miestnosti

Infračervené sálavé kúrenie neohrieva vzduch, ktorý preto necirkuluje a nevíri prach po miestnosti. Ideálne sa hodí aj do priestorov obývaných alergikov. Infra vykurovanie tiež účinne zahrieva okolité plochy, hlavne steny. Tie potom majú vyššiu teplotu, ako je teplota vzduchu a preto sa na nich nezráža vlhkosť. Vo vašom byte vlastne efektívne vysúšate stenu a plesne nebudú mať žiadnu šancu.

Zapáčilo sa vám infra kúrenie v podobe bielej lampovej gule? Napíšte do komentára pod článkom, ako ste sa zahriali a odporučte výrobok ostatným čitateľom.

Pozrite sa tiež na ďalšie diely mini seriálu Ohrejte sa:

1. Ešte naplno nekúrite a občas vám je zima? Kúpte si vykurovacie koberce

2. Dajte stopku klasickým radiátorom a ohrejte sa. Kúriť môže u vás doma aj obraz či zrkadlo

3. Máte radi posedenie pri živom blčiacom ohni, ale chýba vám komín? Kúpte si do izby liehový bio krb

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Pôvodnou profesiou som chovateľ, ale prišla príležitosť robiť novinárčinu a komunikáciu, a od tej doby sa živím písaním. V mojich článkoch nájdete vždy nejakú praktickú vychytávku do vašej domácnosti alebo užitočnú radu, aby sa vám lepšie bývalo a žilo.

Jiří Macík na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 2
Nadpis:
  Vaše meno:
Otazka
Kde najdem obchod s infracervenymi gulami?
ODPOVĚDĚT
Majka K. | 16.01.2017
Re: Otazka
Dobrý den, díky za reakci. Vše byste měla najít na těchto odkazech: http://www.usby.cz/rondo-500/ http://www.infra-topeni.net/topeni-infrapanely-rondo-500.php Zdraví Jiří Macík, MT-nábytek
ODPOVĚDĚT
Jiří M. | 17.01.2017

Prečítajte si tiež ↓

K Veľkej noci patrí zelené obilie. Vysejte si živé sviatočné dekorácie. Zelená je symbol jari a nádeje

K Veľkej noci patrí zelené obilie. Vysejte si živé sviatočné dekorácie. Zelená je symbol jari a nádeje

Vydané: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 40x

Veľká noc sa blíži. Vypestujte si zelenú ozdobu stola i celého bytu, nechajte v miske, kvetináči či škrupinkách vyklíčiť semienka. K dispozicii je pšenica, jačmeň, žerucha, šošovica, mungo či hrach. Z nich si potom urobte koktail.

Celý článok
Kráľovnou korenia a takmer univerzálnym všeliekom je kurkuma. Máte ju tiež doma v kuchyni?

Kráľovnou korenia a takmer univerzálnym všeliekom je kurkuma. Máte ju tiež doma v kuchyni?

Vydané: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 59x

Doslova kráľovnou korenia je exotická kurkuma. Je súčasťou zmesi karí a nezaobíde sa bez nej žiadna orientálna kuchyňa. Ľudové liečiteľstvo ju využíva na veľa zdravotných neduhov. Prečítajte si, čo radia babky na zápaly či akné.

Celý článok
Kontinentálne postele vám zaručia komfortné spanie a ľahké vstávanie. Zvoľte si domov do spálne boxspringy

Kontinentálne postele vám zaručia komfortné spanie a ľahké vstávanie. Zvoľte si domov do spálne boxspringy

Vydané: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 69x

Spomeňte si, kedy ste sa naposledy naozaj luxusne vyspali. A teraz si predstavte, že by ste tak mohli tráviť každú noc. Super spanie ponúkajú kontinentálne postele, boxspringy. Výška a prepojenie vrstiev zaručujú skvelý odpočinok.

Celý článok