0komentárov

Urobte si doma miesto na darčeky od Ježiška. Pozrite sa na praktické rady a tipy, ako naložiť so starými vecami

Bol Ježiško taký štedrý, že sa vám všetky darčeky nezmestia do bytu? Zbavte sa všetkých starých vecí a nepotrebného vybavenia domácnosti a urobte si doma miesto. Ako na to? Choďte na to múdro a možno na tom ešte nakoniec zarobíte.
Vydané: 05.01.2017 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 161x

Priniesol vám Ježiško na Vianoce nový kúsok nábytku, dekoráciu do bytu, elektroniku alebo domáci spotrebič? Každý darček iste poteší, ale radosť vám možno skazí fakt, že ho doma nemáte kam dať a musíte premýšľať nad tým, ako to vyriešiť. Byt predsa nie je nafukovací. Čo s tým? Pozrite sa na tipy a rady, ako uvoľniť miesto v byte a čo robiť so starými vecami a už nepotrebným vybavením domácnosti. Môžete sa ho šikovne zbaviť alebo ho predať. Možno ešte niekomu urobíte po Vianociach radosť alebo zistíte, že vlastníte niečo cenné a do nového roka vykročíte o dosť bohatší.

1) Začnite nový rok s čistým stolom. Prevzdušnite byt a zbavte sa starých, nepoužívaných aj nefunkčných vecí

Nový rok býva dobou predsavzatí a nových výziev, ale aj upratovania. Mnoho ľudí cíti potrebu začať nový rok inak, načisto. Zbavte sa nepotrebných vecí a urobte si doma viac miesta. Kam s nimi? Predať, darovať, vymeniť či vyhodiť?

<p>Nepotrebné funkčné veci predajte v bazáre alebo na blšom trhu. Foto: ©Depositphotos.com/bitpics</p>

Nepotrebné funkčné veci predajte v bazáre alebo na blšom trhu. Foto: ©Depositphotos.com/bitpics

2) Čo robiť so starým nábytkom, ktorý sa vám už nepáči, ale vyhodiť by ho bola škoda? Pošlite ho ďalej

Premýšľate nad tým, ako sa zbaviť starého nábytku? Ak sa už rozpadá, radšej ho vyhoďte. Ak však ešte slúži, tak ho ponúknite v aukcii, cez inzerát, v bazáre či inde. Možno niekoľko eur zarobíte a niekto iný zase ušetrí.

<p>Starú sedačku môžete skúsiť postaviť ku kontajnerom. Možno si ju niekto odvezie. Foto: ©Depositphotos.com/mtsyri</p>

Starú sedačku môžete skúsiť postaviť ku kontajnerom. Možno si ju niekto odvezie. Foto: ©Depositphotos.com/mtsyri

3) Kúpili ste si byt či dom, ktorý je plný starého haraburdia a nábytku? Najmite si firmu, ktorá ho vyprace za vás

Ak ste do svojho majetku získali nehnuteľnosť plnú starého haraburdia a nemáte radi nepríjemné prekvapenia, tak si radšej najmite na vypratanie firmu. Ušetríte si čas aj nervy. Ako také vypratanie prebieha a koľko zaň zaplatíte?

<p>Nemáte silu na vypratanie pozostalosti alebo bytu plného haraburdia? Najmite si na to firmu. Foto: ©Depositphotos.com/Cupertino</p>

Nemáte silu na vypratanie pozostalosti alebo bytu plného haraburdia? Najmite si na to firmu. Foto: ©Depositphotos.com/Cupertino

4) Starožitnosť alebo zbytočnosť? Opýtajte sa odborníkov, či ste na povale nenašli cenný poklad, za ktorý utržíte tisíce

Našli ste doma nejaký starý predmet a neviete, či ho vyhodiť alebo predať ako starožitnosť? Spýtajte sa znalcov a odhadcov, či má nejakú cenu. Ako také služby fungujú a koľko stoja? A ako zabrániť tomu, aby vás niekto oklamal?

<p>Aj na starej povale alebo v stodole môžete naraziť na hodnotné starožitné kúsky. Foto: ©Depositphotos.com/lucidwaters</p>

Aj na starej povale alebo v stodole môžete naraziť na hodnotné starožitné kúsky. Foto: ©Depositphotos.com/lucidwaters

Akým spôsobom sa starých vecí zbavujete vy? Vyhadzujete ich do kontajnera, alebo ich posielate ďalej? Píšte do komentára pod článkom.

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vyštudoval som nábytkové inžinierstvo, zaujíma ma interiérový dizajn aj moderné trendy v bývaní. Z mojich článkov sa dozviete, ako vyberať vybavenie do bytu, odhalím vám vlastnosti rôznych materiálov alebo pomôžem s technickým riešením úprav vo vašej domácnosti.

Antonín Vintr na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

Čo s deťmi, keď sa vonku ženia všetci čerti? 12 tipov na zimné detské hry

Čo s deťmi, keď sa vonku ženia všetci čerti? 12 tipov na zimné detské hry

Vydané: 15.01.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 38x

Zimné obdobie je dlhé, vonku býva nevľúdne počasie a čoskoro tma. "A čo deti, majú sa kde hrať?" Ako sa s deťmi najlepšie zabavíte? Vyskúšajte niektorý z 12 tipov na detské hry a spoločnú zábavu, keď je vonku zlé počasie.

Celý článok
Pozvite domov budúcnosť. Kúpte si virtuálnu asistentku s UI a urobte z nej základ svojej chytrej domácnosti

Pozvite domov budúcnosť. Kúpte si virtuálnu asistentku s UI a urobte z nej základ svojej chytrej domácnosti

Vydané: 14.01.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Prečítané: 39x

Hlasom môžete ovládať mobil, ale aj prvky chytrej domácnosti - svetlá, kúrenie či rolety. Stačí si zaobstarať virtuálnu asistentku alebo domáceho robota s umelou inteligenciou. Čo všetko dokážu, kde ich zoženiete a koľko stoja?

Celý článok
Máte doma niekoľko starých sudov na víno či pivo? Vyrobte z nich originálny nábytok a doplnky do bytu

Máte doma niekoľko starých sudov na víno či pivo? Vyrobte z nich originálny nábytok a doplnky do bytu

Vydané: 13.01.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Prečítané: 79x

Niekto sa v sude kúpe, iný saunuje, ďalší v ňom aj býva. Našli ste doma len menšie sudy na pivo či víno a páči sa vám ich patina? Vyrobte z nich nábytok a doplnky do bytu. Kde staré drevené sudy zohnať a koľko stoja?

Celý článok