0komentárov

Urobte si doma miesto na darčeky od Ježiška. Pozrite sa na praktické rady a tipy, ako naložiť so starými vecami

Bol Ježiško taký štedrý, že sa vám všetky darčeky nezmestia do bytu? Zbavte sa všetkých starých vecí a nepotrebného vybavenia domácnosti a urobte si doma miesto. Ako na to? Choďte na to múdro a možno na tom ešte nakoniec zarobíte.
Vydané: 05.01.2017 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 253x

Priniesol vám Ježiško na Vianoce nový kúsok nábytku, dekoráciu do bytu, elektroniku alebo domáci spotrebič? Každý darček iste poteší, ale radosť vám možno skazí fakt, že ho doma nemáte kam dať a musíte premýšľať nad tým, ako to vyriešiť. Byt predsa nie je nafukovací. Čo s tým? Pozrite sa na tipy a rady, ako uvoľniť miesto v byte a čo robiť so starými vecami a už nepotrebným vybavením domácnosti. Môžete sa ho šikovne zbaviť alebo ho predať. Možno ešte niekomu urobíte po Vianociach radosť alebo zistíte, že vlastníte niečo cenné a do nového roka vykročíte o dosť bohatší.

1) Začnite nový rok s čistým stolom. Prevzdušnite byt a zbavte sa starých, nepoužívaných aj nefunkčných vecí

Nový rok býva dobou predsavzatí a nových výziev, ale aj upratovania. Mnoho ľudí cíti potrebu začať nový rok inak, načisto. Zbavte sa nepotrebných vecí a urobte si doma viac miesta. Kam s nimi? Predať, darovať, vymeniť či vyhodiť?

<p>Nepotrebné funkčné veci predajte v bazáre alebo na blšom trhu. Foto: ©Depositphotos.com/bitpics</p>

Nepotrebné funkčné veci predajte v bazáre alebo na blšom trhu. Foto: ©Depositphotos.com/bitpics

2) Čo robiť so starým nábytkom, ktorý sa vám už nepáči, ale vyhodiť by ho bola škoda? Pošlite ho ďalej

Premýšľate nad tým, ako sa zbaviť starého nábytku? Ak sa už rozpadá, radšej ho vyhoďte. Ak však ešte slúži, tak ho ponúknite v aukcii, cez inzerát, v bazáre či inde. Možno niekoľko eur zarobíte a niekto iný zase ušetrí.

<p>Starú sedačku môžete skúsiť postaviť ku kontajnerom. Možno si ju niekto odvezie. Foto: ©Depositphotos.com/mtsyri</p>

Starú sedačku môžete skúsiť postaviť ku kontajnerom. Možno si ju niekto odvezie. Foto: ©Depositphotos.com/mtsyri

3) Kúpili ste si byt či dom, ktorý je plný starého haraburdia a nábytku? Najmite si firmu, ktorá ho vyprace za vás

Ak ste do svojho majetku získali nehnuteľnosť plnú starého haraburdia a nemáte radi nepríjemné prekvapenia, tak si radšej najmite na vypratanie firmu. Ušetríte si čas aj nervy. Ako také vypratanie prebieha a koľko zaň zaplatíte?

<p>Nemáte silu na vypratanie pozostalosti alebo bytu plného haraburdia? Najmite si na to firmu. Foto: ©Depositphotos.com/Cupertino</p>

Nemáte silu na vypratanie pozostalosti alebo bytu plného haraburdia? Najmite si na to firmu. Foto: ©Depositphotos.com/Cupertino

4) Starožitnosť alebo zbytočnosť? Opýtajte sa odborníkov, či ste na povale nenašli cenný poklad, za ktorý utržíte tisíce

Našli ste doma nejaký starý predmet a neviete, či ho vyhodiť alebo predať ako starožitnosť? Spýtajte sa znalcov a odhadcov, či má nejakú cenu. Ako také služby fungujú a koľko stoja? A ako zabrániť tomu, aby vás niekto oklamal?

<p>Aj na starej povale alebo v stodole môžete naraziť na hodnotné starožitné kúsky. Foto: ©Depositphotos.com/lucidwaters</p>

Aj na starej povale alebo v stodole môžete naraziť na hodnotné starožitné kúsky. Foto: ©Depositphotos.com/lucidwaters

Akým spôsobom sa starých vecí zbavujete vy? Vyhadzujete ich do kontajnera, alebo ich posielate ďalej? Píšte do komentára pod článkom.

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vyštudoval som nábytkové inžinierstvo, zaujíma ma interiérový dizajn aj moderné trendy v bývaní. Z mojich článkov sa dozviete, ako vyberať vybavenie do bytu, odhalím vám vlastnosti rôznych materiálov alebo pomôžem s technickým riešením úprav vo vašej domácnosti.

Antonín Vintr na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

Túžite po modernej a zároveň luxusnej kuchyni? Kúpte si oblúkovú alebo kruhovú kuchynskú linku

Túžite po modernej a zároveň luxusnej kuchyni? Kúpte si oblúkovú alebo kruhovú kuchynskú linku

Vydané: 22.02.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Prečítané: 49x

Kuchynské linky tvarované do oblúka vyzerajú luxusne a moderne. Kam sa hodia, kam nie a ako ich zariadiť? V čom spočíva výhoda oblúkových kuchýň a kde naplno využijete šikovne zariadené kruhové minikuchyne, ktoré sú teraz v móde?

Celý článok
Nábytok z drevených debničiek je originálny, variabilný a má prirodzenú krásu. Stavte naň. 9 dielov, ako na to

Nábytok z drevených debničiek je originálny, variabilný a má prirodzenú krásu. Stavte naň. 9 dielov, ako na to

Vydané: 21.02.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 68x

Debničky od ovocia sú nielen na podpaľovanie, ale aj skvelá surovina na drevený nábytok. Chceli by ste dekoráciu z debničiek alebo originálny stôl, ktorý inde nenájdete? Pozrite si prehľad dielov vrcholiaceho debničkového seriálu.

Celý článok
Máte doma suchý vzduch? Prečítajte si 6 dôvodov, prečo si zaobstarať hmlovú fontánku

Máte doma suchý vzduch? Prečítajte si 6 dôvodov, prečo si zaobstarať hmlovú fontánku

Vydané: 20.02.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 27x

Ak sa stretávate doma so suchým vzduchom, hľadajte spôsob, ako zvýšiť jeho vlhkosť. Ako vybrať svietiacu hmlovú fontánku do bytu? Na trhu je mnoho typov, mrknite sa na 6 dôvodov, prečo by ste si ju mali do bytu zaobstarať.

Celý článok